(ФОТО) Бившиот ја полил со киселина, и таа се молела само за едно

Ужасен случај пред шест години ја потресе Италија. Гесика Нотаро, италијанскиот модел и водителка тогаш завршила во болницата откако поранешното момче ја полило со киселина.
Поранешното момче младата убавица ја чекал пред нејзиниот дом, а киселината ја изгорела на лицето, нозете и колковите.
Братот на Гесика извршил самоубиство во 2011 година, а на годишнината од неговата смрт нејзиното поранешно момче го извршило овој ужасен потег.

Тие се запознале на работа и биле во тригодишна врска, а Гесика наскоро ја забележала неговата агресивна страна и веднаш раскинала со Едсон Таварес.Таа била гостинка во шоуто на Маурицио Костанза за да ја сподели својата трауматска приказна.

– Сакам да видите што ми направи. Тоа не е љубов “, рекла тогаш Гесика.
Таа два месеци поминала во строги услови на болничко лекување. Гесика го молела Бога, вели, да ја зела нејзината убавина, а да и го остави видот.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Нема потреба од брзање, но важно е да ги контролирате соработниците кои се …