Tag Archives: манекенка

(ФОТО) Хрватската манекенка Нина Бојановиќ проговорила за тешката болест: „Убавината и парите не значат ништо“

Нина Бојановиќ, поранешна Мис Супранационал на Хрватска, проговорила за борбата со епилепсијата, која и била дијагностицирана пред шест месеци. За жал, таа мора да го поминува поголемиот дел од своето време во болница. Двапати била во индуцирана кома и двапати на респиратор за да избегне срцев или мозочен удар. „Тешко …

Повеќе »

(ФОТО) Легендарниот Роналдо Назарио се жени по трет пат: Запросил 14 години помлада девојка

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдо Луис Назарио де Лима ја запросил својата 14-години помлада девојка – моделот Селина Локс за време на одморот на Карибите. Девојката на поранешниот играч на Реал Мадрид на својот Инстаграм профил споделила фотографии од одморот на кои позира веднаш до Роналдо. Таа ја потпрела раката на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со убавина го заведе најмоќниот маж, а потоа со ОПЕРАЦИИ се трансформираше: Денеска не е ни СЕНКА на тоа што беше, па се крие…

Светот отсекогаш бил заинтересиран за сопругите на политичарите и првите дами на големите нации, а една од највпечатливите на 21 век е секако фаталната Карла Бруни, поранешна манекенка, текстописец и пејачка, која е и сопруга на Николас Саркози, поранешниот француски претседател. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОБЈАВЕНА ЛИСТА НА ТОП 100 – Американска манекенка ја добила титулата најубаво лице на светот за 2022 година

Титулата најубаво лице на светот за 2022 година ја заработила американската манекенка Јасмин Тукс, позната по работата за Victoria’s Secret . Од 1990 година, платформата TC Candler и комисијата од независни критичари составуваат листа на 100 најдобри лица на годината, а поранешниот ангел на Victoria’s Secret , Јасмин Тукс е …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ Е СИОТ ВО МУСКУЛИ, А ТАА Е СО ЦЕЛУЛИТ: Сопругата на згодниот актер има голема причина зошто изгледа вака

Марк Волберг ги поминува празниците на Барбадос со сопругата Риа и децата, додека уживањето е се кон што тежнеатАктерот Марк Волберг е познат по својот строг начин на тренирање и исхрана за да ги зачува мускулите и младоста. Од друга страна, неговата сопруга Рија Дарам (44) изгледа дека не се …

Повеќе »

(ФОТО) БОРИС БЕКЕР демантирал ДЕКА АНА МУ Е ЌЕРКА, А ТОГАШ ЈА ВИДЕЛЕ НОВИНАРИТЕ: Но не можеш да избегаш од генетиката!

Цел свет знаеше дека Ана е само резултат на петминутна афера на скалите на еден клуб. И како го знаевме тоа? Затоа што Борис Бекер јавно го призна својот срам пред светот Ана Ермакова има 22. години, а манекенката на Инстаграм со години го привлекува вниманието на јавноста со својата …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАНЕШЕН МОДЕЛ – Фудбалска судијка објавила серија провокативни фотографии во пресрет на Мундијалот

Фудбалската судијка Клаудија Романи споделила серија провокативни фотографии во пресрет на Светското првенство во Катар. Италијанскиот модел пред осум години решил да направи пресврт во кариерата и снимањето да го замени со фудбалското игралиште. Брзо ги положила потребните испити и станала лиценциран фудбалски судија, а може да суди и во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НИКОГАШ ВИДЕНИ ФОТОГРАФИИ ОД КАЈТ МИДЛТОН: На ​​забави, во проѕирен фустан, работела и како модел! Таа изгледала сосема поинаку…

На социјалните мрежи се појавија фотографии од Кејт Мидлтон од младоста.Војвотката од Велс, Кејт Мидлтон, често го привлекува вниманието на јавноста кон себе со својот беспрекорен стил, а иако многумина се навикнати да ја гледаат во елегантни изданија, како што доликува на членовите на кралското семејство, Кејт некогаш водела едноставен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Не можела да најде работа поради облините, а денес манекенката мами воздишки каде и да се појави

Манекенката Нина Агдал неодамна била фотографирана на плажа во Мајами, каде уживала во друштво на своето момче – познатиот јутјубер, Логан Пол. Оваа позната убавица позната по тоа што има направено бројни едиторијали за Cosmopolitan, Vogue, CR fashion, Sports Illustrated Swimsuit Issue сега паузира од своите обврски, но сепак е …

Повеќе »