Tag Archives: операции

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈУБАВАТА РУСОКОСА ТОТАЛНО СЕ УНИШТИЛА: Зависноста од операција скапо ја чинела, се обидела да му го одгризе носот на вереникот

Ако се прашувате како денес изгледа Хедер Локлир, одговорот може многу да ве растажи.Хедер Локлир порано беше најубавата русокоса во Холивуд, а на домашната публика и е најпозната по улогата на фаталната Аманда во серијата „Мелроуз Плејс“. Актерката со години не се појавуваше во медиумите, а на ретките фотографии кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трајно деформираната Линда Евангелиста се врати на модната писта

За Линда Евангелиста во последните години многу се зборуваше и пишуваше, а причина за тоа беше драстичната промена на нејзиниот изглед. Во март оваа година, канадската манекенка објави официјална изјава во која се вели дека е „трајно обезличена“ од процедурата „Zeltik Cool Sculpting“ што го направила спротивното од ветеното“: „Масните …

Повеќе »

Ен Хеч паднала во кома и се бори за живот откако со својот автомобил удрила во куќа

АКТЕРКАТА Ен Хеч моментално е во кома и се бори за живот по сообраќајната несреќа во Лос Анџелес, пишува Page Six. „Набргу по несреќата, Ен Хеч останала без свест и паднала во кома. Таа има значителна повреда на белите дробови за што е потребна механичка вентилација, а нејзините изгореници бараат …

Повеќе »

Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и да му помогнеме на младиот Јани Иванов кој се бори за живот!

Драги хумани луѓе и пријатели,Јани е младо 18 годишно момче од Неготино кое неодамна отиде на кратко патување во Грција.Надевајќи се патувањето да биде убаво искуство, брзо се претвора во најлош кошмар. Јани се здоби со тешка повреда на неговиот врат и рбет. Во моментот е во животна опасност и …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА НА ДВЕ ОПЕРАЦИИ – Ѕвездата од серијата „Игра на тронови“ доживеала аневризма: „Дел од мозокот не ми функционира“

Емилија Кларк, актерката која се прослави со улогата во серијата „Game of Thrones“, изјавила дека дел од мозокот не и функционира поради аневризма. Значи, аневризмата е абнормално проширување на крвните садови. Кларк ја доживеала првата аневризма во 2011. година, а втората во 2013. година. Нејзиниот живот бил во опасност. За …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – РОДИТЕЛИТЕ СЕ ДОГОВОРИЛЕ ДА РИЗИКУВААТ ОПЕРАЦИЈА ЗА ОДДЕЛУВАЊЕ СИЈАМСКИ БЛИЗНАЦИ: 17. години подоцна нивниот живот е неверојатен!

„Кога се родиле, лекарите не знаеле ништо за споени близнаци. Докторот зел книга и почнал да ја разгледува. Пронашол само два параграфи за сличен случај”, рекол нивниот татко. Сиднеј и Лекси Старк и денес изненадуваат многумина. Тие прво го изненадија своето семејство кога се родени живи и споени на дното …

Повеќе »

(ФОТО) БЕЛА ХАДИД прв пат за ПЛАСТИЧНИТЕ ОПЕРАЦИИ: „Имав синдром на измамник“

Бела Хадид, во едно неодамнешно интервју, првпат проговори за естетската хирургија: „Го имав овој синдром на измамник кога луѓето ме натераа да се чувствувам како да не заслужувам ништо од ова“. Бела Хадид размислувала за нејзината одлука да оди под нож пред повеќе од една деценија. Во неодамнешното интервју за …

Повеќе »

(ФОТО) СО ОПЕРАЦИИ ГО УНИШТИЛА ЛИЦЕТО, А СЕГА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОСТИ СЕБЕ! Кортни Кокс: После сите процедури, ОВА го сфатив!

Кортни Кокс направила бројни козметички зафати за подмладување на лицето, но во еден момент сфатила колку претерала. Американската актерка Кортни Кокс (57) признала дека не била свесна за својот изглед по бројните пластични операции. По многу зафати, таа одлучила да остави годините да го направат своето. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) Бугарка тврди дека ги има најголемите усни на светот и не планира да престане со зголемувањето!

Андреа Иванова (24) го шокираше светот со огромните усни за кои тврди дека се најголеми на светот, а уште поголемо изненадување е што не планира да ги прекине операциите. Жената чиј сон е да изгледа како куклата Bratz се подготвува за 27-та инјекција на усните со надеж дека нејзините соништа …

Повеќе »