Tag Archives: лекување

Се омажила како девица и тоа останала следните 12. години

Кендра Блер пораснала во строго католичко семејство и знаела дека нема да има секс до првата брачна ноќ. Дури кога се омажила се соочила со своите чувства, очекувајќи го првото сексуално искуство. Кога дошол тој посебен момент за неа и нејзиниот сопруг, нешто не било во ред и не можеле …

Повеќе »

Дали евтиниот антидепресив помага во лекувањето на Ковид во рана фаза?

Евтин антидепресив би можел да ја намали потребата од хоспитализација на возрасни лица, со висок ризик, заразени со Ковид 19, според студијата на Хамилтон која барала постоечки лекови кои би можеле да ја променат нивната намена и да се користат за лекување на коронавирус. Истражувачите ја тестирале пилулата „fluvoksamin“, која …

Повеќе »

(ВИДЕО) СВЕДОЧЕЊЕ НА ГРЧКИ АНЕСТЕЗИОЛОГ: Ќерката од кома ја исцели масло од кандилото на Пресвета Богородица!

Грчкиот анестезиолог Беси Никијатидис во писмо опишала како нејзиното девојче било исцелено со масло од кандило пред иконата на Пресвета Богородица Утешителка во црквата Свети Димитрија во предградието на Атина. „Пред осум месеци, мојата седумгодишна ќерка, родена на 17. април 2014. година, имаше сериозна несреќа додека беше во автомобил со …

Повеќе »

ОВИЕ ЛИЦА ТРЕБА ДА ЈАДАТ ЛИМОН СЕКОЈ ДЕН: Може да ублажи, спречи и излечи многу болести!

Лимонот е богатство на витамин Ц. Но, неговите здравствени придобивки не застануваат тука. Лимонот содржи пектин (пребиотик) кој помага да се намали шеќерот во крвта. Лимонот има малку калории, па затоа е корисен во ригорозни диети. Подолу ви ги пренесуваме сите придобивки од лимонот… Лимонот е оптимален извор на витамин …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Момчето од фотографијата која го расплака цел свет се излекувал од рак

Мајката која објави трогателна фотографија од нејзината ќерка како го теши својот брат по хемотерапија во 2019. година, сподели голема вест. На Бекет Бург му беше дијагностицирана акутна лимфобластна леукемија во април 2018. година. На фотографијата објавена една година подоцна, тогаш четиригодишниот Бекет го теши неговата сестра Обри (5), додека …

Повеќе »

Црвениот кромид е полн со витамини и одличен за анемија

Црвениот кромид е одличен за организмот. Не заборавајте повремено на вашата трепза да се најде црвен кромид. Има многу корисен ефект врз срцето, го штити од болести, го контролира високиот крвен притисок и отвора блокирани артерии. Се покажало дека овој зеленчук има позитивен ефект врз луѓето со висок холестерол. Ако …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Хипократовата чорба: Стар лек за најтешките болести а намирниците сите ги имаме дома!

На почетокот на минатиот век, оваа супа беше популаризирана од германски лекар, д-р Макс Герсон, кој ја вклучи во специјална програма за храна што беше претставена на јавноста во 1932. година под името терапија на Герсон. Хипократовата супа е многу едноставна и исклучително лековита супа од зеленчук. Во светот е …

Повеќе »

Брачен пар од Србија починал од корона: Одбиле да одат во болница а синот на докторите им рекол дека ќе ги излекува со печено прасе!

Синот донел постар пар, татко му и мајка му, на преглед во клиниката за „Ковид“ во Трстеник, Србија. И двајцата биле во многу лоша состојба, заразени со коронавирус и воопшто не се лекувале. Лекарите веднаш им напишале упат за болничко лекување, но и тоа го одбиле. Тие рекле дека самите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвезда на ТикТок починала на 27. години:„Не издржа!“

Уште една млада ѕвезда на Тик Ток ја загубила битката за живот… Кесиди Пирсон од Америка, стана позната на „Тик Ток“, бидејќи заедно со своите придружници сподели сеза нејзината борба против ракот и со тоа ги мотивираше сите луѓе кои се борат за живот. View this post on Instagram A …

Повеќе »