(ФОТО) ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА ЖЕЉКО САМАРЏИЌ ЗА БОЛЕСТА: Пејачот со години не ја знаел дијагнозата – „Мислев дека имам други проблеми“

Пејачот Жељко Самарџиќ неодамна дознал дека боледува од синдромот „Хашимото“, а сега откри и како дознал дека има дијагноза.
– Тоа веќе не е проблем. Јас пијам апчиња. Изгледаше како наеднаш да почнав да се потам. Мислев дека е до концертните сали. Секогаш имав крпи за бришење, ми требаа години. Мислев дека имам други проблеми. Се сеќавам дека ги оперирав потните жлезди во Сремска Каменица, имав и краток фитиљ, брзо реагирав. Кога беше откриен проблемот со тироидната жлезда, дека тоа е Хашимото, беше полесно. Ќе ги пијам апчињата додека ми издржи срцето…Се чувствувам добро сега. Грижете се за вашето здравје, внимавајте, децата на интернет нека не земаат сè при срце и нека се дружат повеќе – рекол Жељко во емисијата „Премиера – Викенд Специјал“ на ТВ Пинк.

This image has an empty alt attribute; its file name is zeljko-samardzic-pink-1.jpg


Ги открил и своите планови, а не ја криел радоста што ќе стане дедо:
– Можеби ќе има албум. Бев вреден за време на короната. Поминав многу време во Которскиот залив. Се исклучив и полесно ја совладав короната и се што се случуваше. Мојата Миња, најмалата ќерка е бремена, па чека бебе на почетокот на февруари, посебно се грижиме за неа. Ќерка ми ќе пее придружни вокали со стомакот и бебето на 24-ти, на концертот. Нејзиниот избраник е гитарист и гледам дека е среќна – рекол Жељко.

Фото: Принтскрин/Pink


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиера на детскиот филм „Луси гангстерката“

Денес, со почеток во 16:00 часот во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево премиерно …