Tag Archives: дедо

(ВИДЕО) Дедо (83) од Флорида појак од корона: Во болницата минал 75. дена – бил испратен со аплауз!

Осумдесетитригодишниот Лоренцо Родригез бил позитивно тестиран на коронавирусот во март. Три дена подоцна, тој бил итно пренесен во болница во Јужна Флорида кога здравјето му се влошило, пишува ABC News. Лекарите веднаш го ставиле Родригез под медицински предизвикана кома и го поврзале со респиратор. Ситуацијата изгледала безнадежна, но Естер Силва …

Повеќе »

„Дедо ми ми е воедно и татко, а вујковците ми се браќа“: Јас сум производ на СТРАШЕН ИНЦЕСТ кој остави СТРАВИЧНИ ПОСЛЕДИЦИ на моето тело и ум!

Самата Рексан Џонс преживеала злоупотреба од нејзината родена мајка, а за нејзината баба, која ја тепала и ја злоупотребувала, таа беше дете на сатаната „Многу малку луѓе ја знаат целата вистина за моето детство. Моите пријатели знаат само малку – дека сум посвоена, дека моите родители починаа, дека ми е …

Повеќе »

Дино Мерлин станал дедо: Добил внук!

Популарниот музичар станал дедо,открива Dnevni avaz. Првото внуче популарниот пејач го добил пред неколку дена кога се породила сопругата на неговиот син Хамзо, Џинета Табаковиќ – Дербишхалиловиќ. Наводно, момчето го добило името според прадедото Незир, татко на првата сопруга на Дино, мајка на Хамзо. „Мајката и бебето се веќе дома …

Повеќе »

Емотивна фотографија: „Ова е мојот 87. годишен дедо, го победи корона вирусот!“

87. годишен дедо ја напуштил болницата откако во двонеделна борба го победил корона вирусот, и тоа откако на неговото семејство му кажале да се подготви на најлошото… Фотографијата на Еварт Локтон кој ја напушта Општата боница во Мичиген на Фејсбук ја објавила неговата внука Софи Едвардс, пред неколку дека и …

Повеќе »

ПРЕКРАСНА ВЕСТ ОД ИТАЛИЈА – ДЕДО ВО 101. ГОДИНА ГО ПОБЕДИЛ КОРОНА ВИРУСОТ: Пензионер од Римини излегол здрав од болница!

Еден од најстарите пациенти заразени со вирусот „Ковид-19“, 101-годишен маж од италијанскиот град Римини, се опоравил од вирусот, јавуваат италијанските медиуми денеска по серијата извештаи за висока стапка на смртност од вирусот кај постарата популација. Информациите за закрепнување на 101-годишниот од корона вирусот ги пренел заменик-градоначалникот на Римини, Глорија Лиси, …

Повеќе »

(ВИДЕО) КРАДЕЦ МИСЛЕЛ ДЕКА ПЕНЗИОНЕРОТ ДО БАНКОМАТОТ Е ЛЕСЕН ПЛЕН: Дедото го изненадил со директ во брада и брзи бокс потези!

Кога крадец тргнал по плен на улиците на Кардиф и забележал 77. годишен пензионер пред банкомат, си мислел дека наишол на лесна цел. Пензионер со беретка и очила повлекувал пари од банкомат пред супермаркет кога крадецот го нападнал. Меѓутоа, наместо лесен плен, крадецот добил неколку лесни удари од еден старец, …

Повеќе »

(ФОТО) Најстари татковци меѓу познатите – југословенски глумец рекордер: Добил дете на 92. години со 56. години помлада сопруга…

Голем број на познати личности покажаа дека родителството, како и љубовта, не знае за години, а меѓу нив апсолутен носител на рекордот е актерот Звонимир Рогоз, кој за прв пат станал татко во 92 година. Според хрватските чаршиски муабети, додека Звонимир бил сè уште жив, се шпекулирало дека тој всушност …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ СЕ ПЛАШИ ОД РАБОТА – СИМПАТИЧЕН ДЕДО (98) НЕ САКА ДА СЛУШНЕ ЗА ПЕНЗИЈА: Се вратил да работи во супермаркет, не сака паузи, а еве што им порачал на луѓето кои постојано се жалат!

Бартоломео Бени Фицето оваа недела ќе наполни 98 години, но тој не е заинтересиран за пензија. Тој сè уште работи во продавница во Едисон, Њу Џерси, а неговата работа е да пакува намирници во ќеси. „Мора да уживате во работата, мора да уживате во тоа што го правите. Гледам како …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на починатиот актер Робин Вилијамс го добил првото дете: Со името му одал почест на својот татко!

Синот на Робин Вилијамс, Зак Вилијамс, го добил првото дете со сопругата Оливија Џун. На синчето му го дале името МекЛорин и така му одале почест на неговиот починат дедо Робин, чие средно име му било МекЛорин. Среќната вест ја споделила Зелда, ќерката на Робин која се пофалила дека станала …

Повеќе »