Tag Archives: дедо

(ФОТО) Најстари татковци меѓу познатите – југословенски глумец рекордер: Добил дете на 92. години со 56. години помлада сопруга…

Голем број на познати личности покажаа дека родителството, како и љубовта, не знае за години, а меѓу нив апсолутен носител на рекордот е актерот Звонимир Рогоз, кој за прв пат станал татко во 92 година. Според хрватските чаршиски муабети, додека Звонимир бил сè уште жив, се шпекулирало дека тој всушност …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ СЕ ПЛАШИ ОД РАБОТА – СИМПАТИЧЕН ДЕДО (98) НЕ САКА ДА СЛУШНЕ ЗА ПЕНЗИЈА: Се вратил да работи во супермаркет, не сака паузи, а еве што им порачал на луѓето кои постојано се жалат!

Бартоломео Бени Фицето оваа недела ќе наполни 98 години, но тој не е заинтересиран за пензија. Тој сè уште работи во продавница во Едисон, Њу Џерси, а неговата работа е да пакува намирници во ќеси. „Мора да уживате во работата, мора да уживате во тоа што го правите. Гледам како …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на починатиот актер Робин Вилијамс го добил првото дете: Со името му одал почест на својот татко!

Синот на Робин Вилијамс, Зак Вилијамс, го добил првото дете со сопругата Оливија Џун. На синчето му го дале името МекЛорин и така му одале почест на неговиот починат дедо Робин, чие средно име му било МекЛорин. Среќната вест ја споделила Зелда, ќерката на Робин која се пофалила дека станала …

Повеќе »

(ФОТО) Кили доби внук и официјално стана дедо: Се породи неговата ќерка Јоана – преслатко бебенце!

Пред неколку недели Кирил Поп Христов објави фотографии со бремената ќерка а денес веќе може да се пофали дека и официјално станал дедо! Популарниот актер Кирил Поп Христов – Кили, утринава стана дедо – се породи неговата ќерка Јоана која заедно со својот сопруг Родригез Сориа Хосе Луис живее во …

Повеќе »

Во Усје(Скопје) исчезна дедо Трајан, семејството моли за помош!

Уште еден немил случај на деменција… Скопјанецот Горан Илиев апелира до јавноста за било каква информација за неговиот дедо Трајан. Трајан од село Усје, боледува од деменција и од вчера утро му се губи трага. Доколку имате било каква информација, јавете се на 070 350 294. Se bara dedo mi …

Повеќе »

(ФОТО) Кили со нетрпение чека да стане дедо: Со гордост го покажал трудничкото стомаче на Јоана

Годините летаат и некои се подготвуваат за, велат, омилената улога на дедо или баба… Познатиот македонски актер, Кирил Поп-Христов, очигледно со нетрпение чека да стане дедо па на социјалните мрежи се пофалил со „стомачето“ на својата ќерка Јоана… Кирил Поп Христов – Кили наскоро за првпат ќе стане дедо. Неговата …

Повеќе »

(ФОТО) Српски дедо добил на Бинго, но кога дошол по парите бил во „шок“ а ја расплакал продавачката на што ќе ги потроши парите!

Една продавачка на Бинго ливчиња од соседна Србија споделила приказна на Твитер за која, како што вели “и’ го направила денот, но и ја расплакала”. Таа опишала како еден дедо дошол по својата бинго добивка, за која најпрвин мислел дека добил многу помалку пари, а кога дознал колкава е всушност …

Повеќе »

(ФОТО) Македонскиот популарен пејач, Наум Петрески, ќе стане дедо:Анастасија е бремена!

Популарниот македонски фолк пејач Наум Петрески ќе добие уште еден наследник…Неговата ќерка Анастасија е бремена… Ќерката на македонскиот пејач, Наум Петрески, Анастасија Петреска на почетокот на годината му кажа „да“ на својот избраник Владимир Поповски, пејач на групата „Биоритам“. По свршувачката, естрадниот пар не направи свадба. Меѓутоа, имаат голема причина …

Повеќе »

(ФОТО) 92.годишен прилепчанец лекува и исцелува: 30. години на луѓето им помага за се и сешто, а лекар не посетил никогаш во животот!

– Трајче Јованоски – мало, ама здраво човече – Чаре наоѓа за жени, за мажи и за деца, дури и за добиток Ако патот низ Прилеп не води кон улица „Крушевска“, на самиот влез оддесно, сигурно прв лик што ќе го сретнеме е Трајче Јованоски, седнат на каменот пред својата …

Повеќе »