Tag Archives: албум

(ФОТО) Васил Гарванлиев во Америка го „остварува“ својот сон: Живее бајка, пее, снима албум и… се АРМАСАЛ!

Македонскиот минатогодишен евровизиски претставник, Васил Гарванлиев, ја живее војата бајка… По престојот во Македонија тој пред неколку месеци замина за Чикаго, САД… И, ако може да се суди по неговите објави на Инстаграм – активен е, настапува, подготвува албум а утре, 22.април, ќе го промовира првиот сингл од албумот „Porcelain …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Time” ново ремек дело на Никола Мицевски!

По фантастичниот прв сингл „Круг” нашиот композитор Никола Мицевски, на 23.2.2022 го промовира и својот втор сингл насловен “TIME” кој е дел од неговиот албум “NEW ERA”. Како специјален гостин на овој проект учествува нашиот добро познат гитарист Дамјан Пејчиноски а видеото го изработи познатиот Даниел Јовески. „Time е инструментална …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) АДЕЛ ги одбележа БРИТ наградите: Една реченица ги изненадила сите, а за овој детал се зборува!

Најдобрите награди Адел ги доби веќе на почетокот на годината. Синоќа во Лондон се одржаа „БРИТ наградите“ за 2022. година. Пејачката Адел апсолутно доминираше цела вечер, и со музичките награди и со одличниот изглед. View this post on Instagram A post shared by Brit Awards 2022 (@thebrits2022) Адел ги однела …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јова успешно ја продолжува интернационалната кариера со промоција на синглот „Haunted“

Популарната Јова Радевска пред три дена го промовираше видеото за синглот „Haunted“ од албумот „Nine Lives“… Песната е напишана од Јова Радевска и Марк Вернон, а видеото е изработено од Марк Ариго Јова Радевска не е тотален анонимус кај нас, целосно непознато лице, зашто јавноста ќе ја запознае уште како …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА ЖЕЉКО САМАРЏИЌ ЗА БОЛЕСТА: Пејачот со години не ја знаел дијагнозата – „Мислев дека имам други проблеми“

Пејачот Жељко Самарџиќ неодамна дознал дека боледува од синдромот „Хашимото“, а сега откри и како дознал дека има дијагноза. – Тоа веќе не е проблем. Јас пијам апчиња. Изгледаше како наеднаш да почнав да се потам. Мислев дека е до концертните сали. Секогаш имав крпи за бришење, ми требаа години. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИНТЕРВЈУ: Марија Каева: „Баш сум среќна што чуднава пандемиска година ми почна со насловната песна од албумот ‘Фортуна’“

Повеќе од две децении, Марија Каева е добро познато име на Македонската музичка сцена. Нејзината харизматична појава, прекрасен вокал, извонредна лирика и авторски печат, станаа неизоставен дел од нашиот музички живот низ годините. Незаборавни радиски хитови, но и ангажирани авторски авантури и огромен број соработки со некои од најквалитетните домашни …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА: Бебето од насловната страна на албумот на „Нирвана“ 30. години подоцна го тужи бендот:„Искористен сум“

Бебето од насловната страница на познатиот албум на Нирвана „Nevermind“ од 1991 година сега е возрасен човек кој одлучил да го тужи бендот за сексуална експлоатација. Имено, човек по име Спенсер Елден тврди дека тој е голото бебе фотографирано во базен, па затоа одлучил да извлече пари од преостанатите живи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „МАГЛА“ – нова песна и една АПСОЛУТНО НОВА Антониа!

„Магла“ е насловот на најновата песна на Антониа Гиговска, која јавноста има можност денес премиерно да ја преслуша, а е дел од студискиот материјал што треба да биде комплетиран до крајот на годинава.   View this post on Instagram   A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa) Песната, во која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонскиот артист, со уметничко име Star Boy со „Cash game“, ја стартува интернационалната кариера!

Тој живее во Париз, во градот каде што во 2017 година основа свој бренд за гардероба наречен „ROYALTY PARIS“. Бренд кој како што самиот вели е заштитен со лиценца низ цела Франција и сега планира да го заштити и на меѓународно ниво. „Со музика започнав на возраст од 12-13 години, …

Повеќе »