Tag Archives: терапија

(ФОТО) НИВНИОТ ЖИВОТ Е САМО ИДИЛА ПРЕД КАМЕРИТЕ: Принцот Хари ја моли Меган да тргне на психотерапија додека не е доцна!

Однесувањето на војвотката од Сасекс било причина за константни кавги во кралското семејство. Иако се венчани само една година, животот според кралските правила веќе почнал да го зема данокот во врската помеѓу принцот Хари и војвотката Меган Маркл. Дошло до таму што принцот ја молел сопругата да почне да оди …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕНИ СО ГОЛЕМО СРЦЕ – Ова што го прават за заболените од Алзхајмер и деменција ќе ве расплаче!

Жена со Алзахајмерова болест е трогната до солзи кога ќе прими необичен подарок…кукла бебе да ја држи во прегратка. Куклите се донација од „Pearl’s Memory Babies“. Основачите на фондацијата посетуваат стари лица низ цело Кентаки и им ги осветлуваат деновите на заболените од Алзхајмер и деменција. Пациентите обично ќе почувствуваат …

Повеќе »

За Искра – Да бидеме хумани:Со секое купување на нејзино дело помогнувате за нејзината терапија!

Акција на Групиер за продажба на делата на Искра Донева за помош за нејзината терапија! Книга по избор: Скакулче игра плочка, Татко или Лазарополски хаикуа по цена од 100. ден. Одберете оригинален подарок за своите најмили, изненадете ги со некое од делата на Искра Донева, нашата млада и реномирана поетеса. …

Повеќе »