(ВИДЕО+ФОТО) ДВОЈНИК ИЛИ ЛОШО ЗДРАВЈЕ? – НЕ Е ПУТИН ТУКУ НЕГОВИОТ ДВОЈНИК: Посетата на воен камп поттикнала нова теорија на заговор, социјалните мрежи „горат“ – ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА РАКАТА!

Во четвртокот Владимир Путин посетил мобилизациски тренинг камп во регионот Рјазан каде руски војници се подготвуваат да учествуваат во руската инвазија на Украина. За време на посетата на полигонот, рускиот лидер бил придружуван од министерот за одбрана Сергеј Шојгу, наведува Јутарњи лист.


Путин бил следен од телевизиски камери и овој настан требало да покаже дека рускиот претседател е во многу подобра здравствена состојба отколку што објавија западните медиуми. Путин дури испукал неколку истрели од снајперската пушка Драгунов.

На видеото објавено на интернет, може да се види како рускиот претседател пука во мета со слушалки против бучава, очила и црна јакна. Сепак, не се покажало дали Путин успеал да погоди некој од замислените непријатели.
Путин потоа разменил неколку реченици со еден од мобилизираните. Како што пренесува агенцијата РИА, рускиот лидер, меѓу другото, го прашал војникот дали ги совладал воените вештини по обуката на терен и на крајот му посакал среќа.

„Пази, Руслан“, му рече на војникот на крајот.
Откако на интернет беше објавена снимката од полигонот кај Рјазан, повторно почнаа гласини за здравјето и двојникот на Путин, а доказ за тоа е, наводно, раката на Путин. Гледачите забележале дека раката на претседателот изгледа малку поинаку од вообичаеното.
„Ова не е Путин. Двојникот го издаде раката“, напишал еден корисник на интернет.
„Тоа е двојник“, вели друг корисник.
„Тоа (на раката) е знак дека е двојник“, рече трет.

Други корисници на социјалните мрежи шпекулирале дека тоа е уште еден доказ за лошата здравствена состојба на рускиот лидер, за што се шпекулираше во последните месеци.
„Видеата објавени од руските владини медиуми покажуваат какви би можеле да бидат трагите од интравенска терапија на раката на Путин. „За истиот настан, Кремљ објави две видеа: едното со куп водени жигови (што ја прави раката потешка за гледање), другото без никаква снимка од неговата рака“, напишал еден корисник.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

На регионот, како и на Македонија и се закануваат локални поројни поплави: Од вечерва, па и во текот на наредната недела силни врнежи, грмежи и временски непогоди

Метео прогноза на Славчо Попоски: Под влијание на циклон од западна Европа, од вечерва, па …