Tag Archives: рака

(ВИДЕО+ФОТО) ДВОЈНИК ИЛИ ЛОШО ЗДРАВЈЕ? – НЕ Е ПУТИН ТУКУ НЕГОВИОТ ДВОЈНИК: Посетата на воен камп поттикнала нова теорија на заговор, социјалните мрежи „горат“ – ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА РАКАТА!

Во четвртокот Владимир Путин посетил мобилизациски тренинг камп во регионот Рјазан каде руски војници се подготвуваат да учествуваат во руската инвазија на Украина. За време на посетата на полигонот, рускиот лидер бил придружуван од министерот за одбрана Сергеј Шојгу, наведува Јутарњи лист. #Putin tested the Russian SVD sniper rifle at …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМА – НЕМАЛ ПОИМ ШТО УЛОВИЛ И СКАПО ГО ЧИНЕЛО! Ја повлекол јадицата и настанал вистински хаос…

За четворица рибари, еден сосема обичен ден се променил во секунда. Еден од нив сфатил дека нешто големо му се „закачило“ на јадицата, но немал поим каков опасен улов би бил тоа. Рибарот почнал побрзо и подобро да ја влече јадицата со надеж за добра вечера, кога видел како ајкула …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Том Круз ја фатил Кејт Мидлтон за рака – сите зборуваат за реакцијата на принцот Вилијам

Премиерата на новиот „Top Gun“ синоќа се одржа во ЛОНДОН, а главни ѕвезди на црвениот тепих беа Том Круз и војводата и војвотката од Кембриџ. Кејт Мидлтон воодушеви во црн фустан со бели детали кои ги откриваа нејзините рамена, и за момент го засени сето она што се случуваше на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – Со притискање на оваа точка на телото за само неколку моменти го намалуваме стресот

Стресот и вознемиреноста понекогаш можат да не парализираат толку многу што не можеме да направиме ништо. Еден корисник на „Тик Ток“ сподели едноставен трик за кој вели дека може да го намали стресот и напнатоста за само неколку моменти. Треба само да притиснете едно место на раката. Бредли Литерфлај од …

Повеќе »

(ФОТО) Од каде таа РАКА на грбот? Слика на девојка во ресторан го збунила целиот свет!

Секое прашање не секогаш има одговор … или можеби ова има? Некои фотографии стануваат вирални без никаква намера да се „прослават“ кога се направени. На социјалните мрежи има многу необјасниви снимки и слики. Слики што ве тераат да се преиспитате дали сите ваши „мали, сиви ќелии“ се на број тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЗАРЕН МОМЕНТ ПОМЕЃУ МЕЛАНИЈА И ТРАМП КРЕНАЛ ГОЛЕМА ПРАШИНА:„Меланија дали си добро?“

Камерите повторно забележаа необичен момент помеѓу Меланија и Доналд Трамп по последната претседателска дебата. Меланија и Доналд се држеле за раце и мавтале од бината, но кога заминале, корисниците на социјалните мрежи забележале дека Меланија ја тргнала раката, а Доналд Трамп во еден момент ја турнал. „Меланија повторно ја оттргна …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДНИ ДВИЖЕЊА – Што му се случувало на Трамп со раката после дебатата? Доналд и Меланија повторно ја шокирале јавноста!

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот противкандидат и поранешен потпретседател и сенатор Џозеф Бајден синоќа, ја имаа првата од трите дебати пред претседателските избори на 3. ноември. На дебатата од самиот почеток се појавиле искри и останале до самиот крај. Било многу напнато и паднале многу тешки зборови. Освен она …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШОКАНТНА РЕАКЦИЈА: Кејт, среде емисија, ја оттргнала раката на Вилијам од нејзиното рамо!

Британските медиуми веројатно наскоро ќе се појават со„информации од прва рака“, бидејќи ваков скандал и тоа од примерената Кејт никој не очекувал. Гостување на Би-Би-Си на војвотката и војводата од Кембриџ, Кејт и Вилијам е топ тема на социјалните мрежи. Кога британска готвачка и ТВ ѕвезда 84-годишната Мери Бери обелоденила …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОГАШ НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ – Петгодишно дете добило „суперхеројска“ рака и конечно го прегрнало својот брат!

Џејкоб е роден осум недели пред терминот без скоро целата лева рака и никој не можел да му помогне – до неодамна … Неговите родители, Џема Тарнер и Крис Скримшо, собрале 16.000 фунти за да му дадат на својот син функционална протеза. Сепак, експертите веруваат дека таквата протеза може да …

Повеќе »