(ФОТО) Едноставно нема конкуренција: Убавата Моника Белучи била ѕвезда на вечерта

Во петокот вечерта, 58-годишната италијанска актерка се појавила на доделувањето на наградите Lumiere во Лион и повторно докажала зошто многумина ја сметаат за најубава жена на светот.
Моника Белучи за оваа пригода се одлучила за виолетов комбинезон, оставајќи го нејзиниот стил „без многу напор“ да зборува наместо неа.


Што се однесува до изборот на шминка, таа ги истакнала очите со кафени тонови, а во доменот на косата се одлучила за пуштена коса.
Моника, која важи за една од најубавите жени во светот, повеќепати потенцираше дека нема проблем со стареењето: „Кога сме млади имаме ѓаволска убавина, што е сосема природно, но животот продолжува и ние мораме да се справиме со староста. Кога имате 50. или 60. години, ги немате истите потреби како кога сте имале 20. години. Годините ни даваат поинаква перспектива“.

View this post on Instagram

A post shared by Monica Bellucci fan page (@ammiratori_di_monica_bellucci)


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на „Книга за Петре (Сите лица на расказот)“ во МАНУ

Во чест на 90 години од раѓањето на Петре М. Андреевски, денес, во 12 часот, …