Tag Archives: комбинезон

(ФОТО) Секогаш беспрекорна и со стил: Меланија Трамп во комбинезон во кој секоја фигура изгледа тенко!

И’ овој пат таа на сите им одржала модна лекција… Меланија Трамп не оставила никого рамнодушен со својот изглед. Нејзините модни избори секогаш се феноменални, и така беше и овој пат. Од силна причина, многу често се наоѓа на врвот на листата на најдобро облечени дами. Комбинацијата за фустани што …

Повеќе »

(ФОТО) Смелост каква ретко се среќава- самодоверба за 10: Шерон Стоун во кожен комбинезон!

Многу млади девојки во широк лак го избегнуваат ова ризично парче… Есента е време кога доминираат парчиња облека од кожа, но има и такви што многу дами не би се осмелиле да ги носат, иако ги привлекуваат како магнет – кожен комбинезон. Тие велат дека за ризичните парчиња е потребна …

Повеќе »

Поради Серена Вилијамс се менуваат правилата

WTA, Здружение на светските тенисерки, за новата сезона изгласало неколку промени. Така тенисерките кои после породување се враќаат на натпреварувањата ќе добиваат „заштитен ренкинг“ до третата година на детето. Со тоа ќе дојде и до промена на одредување на носителките на големите турнири. Правилото е воведено поради Серена Вилијамс, најдобрата …

Повеќе »

(ФОТО) После забраната на секси комбинезонот, Серена Вилијамс настапила во балетски фустан и ги замолчила машките шовинисти во тенисот!

Откако на овогодинешниот Ролан Гарос играше во припиен црн комбинезон,на Серина Вилијамс и ги забраниле идните перформанси во провокативната облека. “Отиде предалеку, ваквите работи не се прифатливи на тенискиот терен, мора да ја почитувате играта и местото каде што игра”, објаснува, претседателот на Френч Опен, Бернар Гудичели,за ригорозната забрана за …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс се врати во стилот на Catwoman – со причина:„За сите мајки кои морале да минат буквално се’“

Серена Вилијамс едноставно ги поместува границите. Вчера и официјално го заврши породилното отсуство, па на тениските терени на Ролан Гарос излезе во нешто дотогаш невидено на овие спортски терени. Серена се врати во стил, а тоа го докажа и’ кога ја победи Кристина Плишкова, но покрај победата нејзината спортска комбинација …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија повторно воодушевила со комбинацијата за средба со ветераните!

Меланија не престанува да докажува дека е една од најубавите американски дами. Најомилената членка на семејството Трамп и неприкосновена икона на стилот, Меланија Трамп, неодамна ги угостила американските воени ветерани во Источната соба на Белата куќа по повод прославата на афро-американската историја. Првата дама на Америка гостите ги дочекала како …

Повеќе »

(ФОТО) На црвениот тепих сите очи биле вперени кон Хали Бери

Холивудската глумица облекла комбинезон со екстра длабоко деколте и станала омилен мотив на бројните фотографи. Иако покажала повеќе од обично се’ останало во границите на добриот вкус Хали Бери (51) прошетала по црвениит тепих на филмскиот фестивал во Торонто, а со изборот на комбинацијата на облека многумина оставила без текст. …

Повеќе »