Tag Archives: ѕвезда

Починала ѕвездата на серијата Нетфликс: Актерката (26) пронајдена мртва во својот дом, засега не се знае причината за смртта

Јужнокорејската актерка и модел Јунг Чае-јул денеска е пронајдена мртва во својот дом. Таа имаше 26 години.Веста за нејзината смрт ја објави агенцијата со која соработуваше Management Sin, но деталите за трагедијата не беа објавени. Актерката беше позната по нејзината улога во серијата на Нетфликс „Zombie Detective“ и продукциите „I …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКА ДЕНЕС ИЗГЛЕДА ГЛАВНИОТ ЗАВОДНИК ОД ТЕЛЕНОВЕЛИТЕ! Македонија го обожаваше, а сите зборуваа за неговиот РАЗВОД!

Актерот Цесар Евора беше дел од речиси сите мексикански сапуници кои се емитуваа во Македонија. Кубанскиот актер Цесар Евора беше дел од речиси секоја мексиканска сапуница што се емитуваше во Македонија, а важеше за најголем заводник на теленовелите. Прво ја воодушеви публиката во серијата „Диво срце“, а потоа и во …

Повеќе »

Ѕвездата на Марвел уапсена за напад на жената: „Ќе си го исчистам името“

АКТОРОТ Џонатан Мајорс е уапсен откако наводно ја нападнал жената за време на семејна расправија. Њујоршката полиција објавила соопштение во кое се вели дека го привеле Мајорс откако добиле пријава за жена со полесни повреди која била пренесена во болница. Зборувајќи за The Hollywood Reporter, претставникот на актерот рекол: „Тој …

Повеќе »

Починала легендата на теленовелите: Ѕвездата од серијата „Касандра“ ја загубила долгогодишна битка со опасна болест

Ја видовме во бројни латино серии. Венецуелската актерка Нури Флорес починала на 81-годишна возраст. Како што пренесуваат странските медиуми, таа ја загубила битката со ракот со кој се борела со години. Нури беше ѕвезда на теленовела, а нашата публика најдобро ја памети по улогата на Херминија во легендарната серија „Касандра“. …

Повеќе »

(ФОТО) Како денес изгледа познатата „Злобница“ која во 90-тите ги воодушевуваше Македонците?

Габриела Спаниќ (48) беше една од најпопуларните актерки во Македонја и регионот во 1990-тите поради улогата на близначките Полин и Паола во мексиканската теленовела „Злобница“. View this post on Instagram A post shared by Τηλενουβελες_στην_Ελλαδα🇬🇷 (@telenovelasgreece_) Тогаш не се пропуштаа епизоди од серијата, а Габриела веднаш ги освои срцата на …

Повеќе »

Од сиромаштија, до приватен авион и скапи автомобили: Кој е Хасбула – ѕвездата на социјалните мрежи?!

Дваесетгодишниот Хасбула Магомедов е една од најголемите ѕвезди на социјалните мрежи, а неговите следбеници ги воодушеви веста дека потпишал петгодишен договор со УФЦ. Поради ретко генетско нарушување, Хасбула иако има 20 години изгледа како дете, а токму тоа му донесе статус на светска сензација која денес живее на висока нога. …

Повеќе »

Починала актерка од серијата која ја сакаше цела Југославија

Тажната вест ја потврдила нејзината ќерка. На 76-годишна возраст денеска во Швајцарија почина познатата чешка актерка Зузуана Бурианова, пишува „The Daily Blesk“. Домашната публика ја запозна и ја засака во серијата „Болница на крајот од градот“, која беше масовно гледана во поранешна Југославија пред речиси 40. години. Актерката и пејачка …

Повеќе »

(ФОТО) Едноставно нема конкуренција: Убавата Моника Белучи била ѕвезда на вечерта

Во петокот вечерта, 58-годишната италијанска актерка се појавила на доделувањето на наградите Lumiere во Лион и повторно докажала зошто многумина ја сметаат за најубава жена на светот. Моника Белучи за оваа пригода се одлучила за виолетов комбинезон, оставајќи го нејзиниот стил „без многу напор“ да зборува наместо неа. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГО ОСТВАРИЛА АМЕРИКАНСКИОТ СОН – ЗА САМО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ НАУЧИЛА АНГЛИСКИ, А СЕГА Е НАЈБАРАНА АКТЕРКА ВО ХОЛИВУД: Вака Ана де Армас станала Мерилин Монро

Ана де Армас многумина ја сметаат за една од најубавите актерки на денешницата, а го толкува ликот на познатата Мерлин Монро во новиот хит на Нетфликс „Blonde“. Со руса коса и лесна шминка, Армас неверојатно личи на познатата Мерилин. Ова е продолжение на нејзината позната кариера, пред тоа имаше улога …

Повеќе »