Tag Archives: едноставна

КЕТО диета: Еден од најефикасните начини за слабеење

Ако се уште не сте, пробајте ја кето диетата и уверете се во нејзиниот ефект Кето диетата е конципирана да вклучува јадење храна со висок процент на масти и многу ниска содржина на јаглени хидрати. Функционира така што телото влегува во состојба на кетоза, во црниот дроб, така што мастите …

Повеќе »

КРИТСКАТА ИСХРАНА ЈА ПОБЕДИ МЕДИТЕРАНСКАТА: Совршена исхрана за жени над 50. години но и за регулирање на шеќерот во крвта и лошиот холестерол

По педесеттата година, слабеењето станува сè потешко, велат експертите Вишокот килограми многу полесно се собираат, а се потешко се губат. Сепак, нема смисла да се впуштате во рестриктивни диети кои ќе го загрозат вашето здравје и кондиција. Треба да бидете умерени и нежни со себе и со своето тело, за …

Повеќе »

Изберете го ПАТОТ по кој би тргнале – врз основа на тоа, можете да откриете каква ИДНИНА ве очекува!

Сите ние си ги избираме патиштата и’ буквално и симболично. Дали газите добро изгазени патеки или избирате стабилни патишта? Дали ги следите масите или сте соло играч? Нашите избори се под влијание на нашиот карактер, ставови и лични карактеристики, а нашата иднина во голема мера зависи од изборот што го …

Повеќе »

(ФОТО) Хит глинена куќа во Колумбија – како од бајка!

Речиси неверојатната куќа изгледа како да е од бајка или Господарот на прстените, но всушност таа е тука, на овој свет. Овој идеален спој на уметност и архитектура се наоѓа во Колумбија, каде што е изградена од архитектот Октавио Мендоза со помош на глина. И само од глина, без употреба …

Повеќе »

(ФОТО) Џулија Робертс објавила селфи кое јасно покажува зошто е „згодна жена“!

Иако деновиве не е толку присутна во медиумите, актерката Џулија Робертс со едноставно селфи покажала дека не се променила многу во однос на периодот од почетокот на кариерата. Оскаровката објави селфи на својот Инстаграм профил, а такви фотографии нејзините следбеници не гледаат често. Џулија носела портокалова капа и очила за …

Повеќе »

(Рецепт) НЕВЕРОЈАТНА БИЛКА – ВЕЛАТ ДЕКА ОВА КАФЕ ЛЕКУВА ПОВЕЌЕ ОД 30 БОЛЕСТИ: Го регулира холестеролот и варењето, намалува стрес и нервоза!. Еве како се подготвува!

Цикорија (лат. Cichorium intybus) е повеќегодишно растение познато и како цикорија и коњска трева. Нејзините лековити својства им биле познати на старите Грци, Римјани и Египќани, кои многу ги ценеле. Се користи во третманот на жолтица, заболување на црниот дроб, гихт и ревматизам. Иако цикоријата може да се јаде на …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКОЈА ЧЕСТ! Една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот наполнила 51. година! Дали е реално и понатаму да изгледа ВАКА ДОБРО!?

Поранешниот топ модел изгледа неверојатно и во шестата деценија… Еден од најбараните супермодели на сите времиња, рамо до рамо со Синди Крафорд и Наоми Кембел, е Клаудија Шифер. Оваа русокоса висока 180. сантиметри „жареше и палеше“ на модните писти, а и денес таа е синоним за беспрекорна манекенка, убава, успешна …

Повеќе »

(ФОТО) ОДАМНА Е ПОЧИНАТА А ИНТЕРЕСОТ ЗА НЕА НЕ ЗАПИРА: Лејди Ди била најфотографирана жена на светот а зад камерите деновите ги минувала скромно!

Принцеза Дајана беше најпознатата жена во светот и многумина сè уште не можат да веруваат во нејзината трагична судбина. Работничка на Црвениот крст на Велика Британија се сетила на состанокот со неа и на она што и го кажала. View this post on Instagram A post shared by Princess_Diana (@diana_galler_prensesi) …

Повеќе »

(ФОТО) Која е Сабрине Квист, девојката на Ериксен која во солзи втрча на теренот?

Драмата на стадионот во Копенхаген траеше повеќе од 20 минути: Лекарите се бореа за животот на данскиот фудбалер, Кристијан Ериксен, а неговите соиграчи го заштитија со своите тела од фоторепортерите и камерите. Сè што можеше да се слушне беа нивните трепкања. Немаше тон на трибините, никој не се осмелуваше да …

Повеќе »