Tag Archives: моника белучи

(ФОТО) Ќерката на една од најубавите жени на светот повеќе не се крие од јавноста, снимена е во Рим

ЌЕРКАТА НА МОНИКА Белучи и Винсент Касел 18-годишната Дева Касел се’ повеќе личи на својата мајка. Иако порасна далеку од очите на јавноста, сега одлучила да тргне по стапките на нејзините родители и да изгради јавна кариера. Дева се фрли во манекенските води каде станува се поуспешна. Папараците ја фатиле …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Моника Белучи го променила изгледот, конечно можеме да потврдиме дека е иста како мајка и!

Меѓу многуте ѕвезди кои присуствувале на модната ревија, таму била и таа – ќерката на италијанската дива Моника Белучи – Дева Касел. Модната недела е во тек, а модната куќа „Диор“ неодамна ја претстави својата колекција облека. Меѓу многуте ѕвезди кои присуствувале на модната ревија, таму била и таа – …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИКОНА НА СВОЈАТА ГЕНЕРАЦИЈА – Триесет години кариера за 30 секунди: Како изгледала Моника Белучи низ децениите

Моника Белучи важи за една од најубавите актерки, а долгогодишната кариера ја започна како модел, по што се прослави како актерка. Покрај убавиот изглед и неодоливиот шарм, неа ја краси и ‘ne sais quoi’ -‘тоа нешто’, бидејќи изгледа дека нејзиниот изглед и енергија ги привлекува сите. Кариерата ја започна со …

Повеќе »

(ФОТО) Сите гледаат и не трепнуваат: Моника никогаш не била поатрактивна, и велат дека е најубавата жена на сите времиња

Моника Белучи ја краси јануарската насловна страница на германскиот магазин „Мадам“ и навистина изгледа магично. Познатата италијанска актерка е стилизирана за оваа корица така што е и привлечна и одмерена во исто време – проѕирната блуза е споена со црни панталони, а на нејзиното лице доминираше појака шминка. Во коментарите …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА 58 ГОДИНИ – Како изгледа Моника Белучи без фотошоп: Не сака естетски зафати и нема комплекси

Моника Белучи е една од ретките актерки која нема направено естетски зафати, а многумина се согласуваат дека и понатаму изгледа волшебно. На една од нејзините фан страни е објавена снимка од нејзиното гостување во француското шоу „Passage des arts“. Тоа покажува дека Моника решила да го негува својот природен изглед …

Повеќе »

(ФОТО) Едноставно нема конкуренција: Убавата Моника Белучи била ѕвезда на вечерта

Во петокот вечерта, 58-годишната италијанска актерка се појавила на доделувањето на наградите Lumiere во Лион и повторно докажала зошто многумина ја сметаат за најубава жена на светот. Моника Белучи за оваа пригода се одлучила за виолетов комбинезон, оставајќи го нејзиниот стил „без многу напор“ да зборува наместо неа. View this …

Повеќе »

(ФОТО) ОКТОМВРИСКО ИЗДАНИЕ – Ќерката на Моника Белучи станала ѕвезда на насловната на магазинот „Вог“

Дева Касел, ќерката на Моника Белучи и Винсент Касел, станала ѕвезда од насловната страна на октомвриското издание на магазинот Вог за турскиот пазар. За нејзиниот изглед се заслужни Џејлан Атинч, Џон Олет и Јоланта Седро, а фотографиите ги направил Арсени Јаблев. Својот ретро изглед Дева го комплетирала со луксузен накит …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА БИЛА МАЛЕЧКА, РОДИТЕЛИТЕ ЈА КРИЕЛЕ ЗАТОА ШТО БИЛА НЕВЕРОЈАТНО УБАВА: Нејзиниот приватен живот е НАЈДОБРО ЧУВАНА ТАЈНА

Моника Белучи денеска го слави својот 58. роденден, а ние ќе се потсетиме на нејзините неверојатни животни приказни Секој пат кога ќе слушнеме некој факт за животот на Моника Белучи, фактите не тераат да кажеме: „Па, само таа го може тоа!“ Се прашувате како е можно Моника Белучи да старее …

Повеќе »

(ФОТО) МНОГУ ЛИЧИ НА ПОЗНАТАТА МАЈКА – Ќерката на Моника Белучи прошетала на модната писта во долна облека и ги воодушевила сите со својот изглед

Постарата ќерка на Моника Белучи и Винсент Касел, Дева Касел, носеше ревија за брендот Dolce&Gabbana на овогодинешната модна недела во Милано. На социјалните мрежи се појавија фотографии од Дева која ја претставила линијата на долна облека, а луѓето не престануваат да ја коментираат убавината на 17-годишната девојка која почнала да …

Повеќе »