Tag Archives: селена гомез

(ВИДЕО) Селена Гомез во жестока расправија со обезбедувањето, луѓето тврдат дека тој ги туркал обожавателите на концертот

Селена Гомез присуствувала на концертот на Бијонсе во петокот, каде обожавателите го снимија моментот на нејзината расправија со еден член од обезбедувањето. Имено, при пристигнувањето на концертот во Париз, Селена била забележана во жестока расправија со обезбедувач кој ја придружувал. Сè уште не е јасно која е причината за нејзината …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА ОБЈАСНИЛА ПРИЧИНАТА ЗА ДЕБЕЛИНАТА – Селена Гомез одговорила на критиките за нејзиниот нов изглед: „Не сум модел и никогаш нема да бидам!“

Познатата пејачка Селена Гомез неодамна преку социјалните мрежи одговори на критиките за нејзината дебелина, велејќи дека таа не е модел и никогаш нема да биде. Селена Гомез неодамна се појави на доделувањето на наградите Златен глобус, а медиумите и корисниците на социјалните мрежи жестоко го критикуваа нејзиниот нов изглед. Поради …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез со еден удар ги уништила критичарите кои ја прозвале поради дебелината

СЕЛЕНА ГОМЕЗ остро одговорила на критичарите на социјалните мрежи кои ја прозиваат поради нејзиното појавување на наградите Златен глобус. Пејачката во придружба на помалата сестра на црвениот тепих се појави во елегантен фустан со длабоко деколте, а критичарите ја нарекоа дебела. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез во бикини: „Совршена сум таква каква што сум!“

На ова крстарење е забележана добра забава… Актерката и пејачка новогодишните празници ги поминала во Мексико со пријателите, меѓу кои и Бруклин Бекам и неговата сопруга Никола Пелц. View this post on Instagram A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) Папараците го снимиле нивното забавување, а друштвото споделила и фотографии …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез наполни 30. години: Нејзиниот живот го следеа разни трагедии

Актерката и пејачка Селена Гомез, која зад себе има богата кариера, наполни 30. години. View this post on Instagram A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) View this post on Instagram A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) Многу актери ја започнаа својата кариера во сериите и филмовите на Дизни, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕГА Е ДОСТА – ИДЕАЛОТ ЗА УБАВИНА КОЈ  СЕ НАМЕТУВА Е НЕРЕАЛЕН, ЈАС ВАРИРАМ ВО КИЛОГРАМИТЕ, ПА ШТО! Познатата актерка им ПРКОСИ на женските окови!

Идеалот за убавина кој се наметнува на социјалните мрежи одамна зема замав. Девојките се се’ понесигурни и придаваат преголема важност на својот изглед, гардероба, коса, нокти, шминка и други надворешни фактори, а значително помалку на својот интелект, а најважно за нивното ментално здравје. Таканаречените филтри се „основниот“ дел на секоја …

Повеќе »

(ФОТО) СЕЛЕНА ГОМЕЗ проговорила за БИПОЛАРНО пореметување: Четири и пол години не била на социјалните мрежи, а сега се вратила поради ОВА!

Селена Гомез, откако се појави на телевизија пред повеќе од една деценија, е исклучително популарна Пејачката и актерка Селена Гомез решила подетално да зборува за менталното здравје и проблемите со кои се соочила во напорите да им помогне на другите. Добитничката на Американската музичка награда се осврнала на тоа во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Синоќа одржан концерт кој собира вакцини за сиромашните

Global Citizen синоќа одржа прекрасна и амбициозна кампања за да им помогне на медицинските работници во најсиромашните земји во светот за брзо набавување на вакцини за КОВИД-19. Со овој гест тие апелираа потребните вакцини за КОВИД-19 да бидат дистрибуирани подеднакво, без дискриминација на земјите од „третиот свет“. На концертот настапија …

Повеќе »

Селена Гомез „фатена на состанок“ со познат кошаркар

Популарната пејачка Селена Гомез била фатена на „состанок“ со кошаркарот Џими Батлер. Откако минатиот месец биле видени на вечера во францускиот ресторан „Лусиен“ во Ист Вилиџ во Њујорк, светските медиуми и социјалните мрежи објавија нова романса помеѓу пејачката Селена Гомез и кошаркарот Џими Батлер. – Дефинитивно изгледаа како да биле …

Повеќе »