Tag Archives: селена гомез

(ФОТО) Кристиано Роналдо апсолутен крал на Инстаграм

Португалската фудбалска ѕвезда, Кристиано Роналдо, официјално се искачил на тронот на Инстаграм, од кој ја симнал до скоро неприкосновената „кралица“ на таа социјална мрежа, пејачката и глумица Селена Гомез. Со вкупно 144. милиони следбеници на Инстаграм (колку што има и Селена Гомез), Роналдо станал најпопуларна позната личност на глобалниот интернет. …

Повеќе »

(ФОТО) Младата пејачка и глумица повторно хоспитализирана поради емоционален слом

Иако како главна причина за повлекувањето од социјалните мрежи го навела нејзиното ментално здравје кое сака да остане нормално, многумина нејзината емоционална нестабилност ја поврзале со венчањето на нејзиното поранешно момче Џастин Бибер со манекенката Хејли Болдвин Пејачката и глумица, Селена Гомез, вчера била хоспитализирана поради емоционална нестабилност, пренесува таблоидот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Правата вистина за животот на Селена Гомез по раскинувањето со Џастин Бибер и болеста

Официјалното завршување на романсата помеѓу тинејџерските ѕвезди Џастин Бибер и Селена Гомез ги растажи нивните обожаватели низ целиот свет. Повторно се поделиле во табори, а бидејќи канадски музичар, наскоро по раскинувањето се свршил со моделот Хајли Болдвин, симпатиите, во поголем дел и припаднале на Селена Гомез. И’ додека светскиот печат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Селена Гомез, гола, снимила сцена од која може да ви поминат морници!

Селена Гомез глумела во кусиот филм на Петра Колинс, режисерка со која соработувала на музичкиот спот „Fetish“, минатата година. Поп ѕвездата во кусото видео кое режисерката го објавила на Инстаграм седи гола во када, а во рацете држи маска кој изгледа како отсечено човечко лице. A Love Story dir by …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена ѕвездената екипа на филмот „The Voyage of Doctor Dolittle”

Една година откако дознавме дека Роберт Дауни Јр во новата верзија ќе ја преземе улогата на доктор Дулитл, за омилениот доктор за животни, пристигнува и веста за остатокот на актерската екипа а станува збор за ѕвездена постава. Додуша, Дауни Јр, е единствениот кого навистина ќе го видиме во филмот, бидејќи …

Повеќе »

(ФОТО) Тежок период: Селена Гомез повторно завршила во болница

Младата глумица и пејачка, Селена Гомез, изминатата година минала низ тежок период, од транслапнатација на бубрег поради лупус, до медискиот притисок поради враќањето на Џастин Бибер. I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and questioning why I wasn’t promoting …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез заслужено ужива на одмор во Мексико, еве кој и прави друштво

Американската пејачка и глумица Селена Гомез, новогодишниот одмор, во луксузна вила во Мексико, го минува со пријателки… Многу нешта и се случиле на Селена Гомез во изминатата, 2017.,година. минала операција, трансплантација на бубрег поради компликациите кои и ги задава автоимуната болест, лупус, раскинала со рнб музичарот The Weeknd, но и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Година на храбри ѕвезди: Селена раскажала за трансплантација на бубрегот, а Лејди Гага открила дека живее во хронична болка…

Пред четири години Ангелина Џоли го шокирала светот со трогателното признание дека била на двојна мастектомија за да го спречи развојот на рак на града. Џоли ги загубила мајката и тетката поради рак и не сакала да ризикува и да се разболи, а подоцна ги отстарнила и јајниците. Нејзината исповед …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез цел ден се преоблекувала

Во еден ден променила пет аутфити Меѓу славните дами во последно време завладеал еден интересен тренд. Се чини кога сте славни и богати еден аутфит дневно не е доволен, но уште попопуларно е ако тоа го направите пет или шест пати. Неодамна глумицата Кејт Босфорт во ист ден е видена …

Повеќе »