Tag Archives: селена гомез

(ФОТО) Селена Гомез во тајна врска со Крис Еванс – по јавното признавање дека е заљубена во него!

Светските медиуми зујат за наводната тајна љубовна врска на Селена Гомез со актерот Крис Еванс, и тоа шест години откако таа јавно проговори за своите симпатии кон него. Имено, по врската со Викенд, Селена не беше поврзана со ниту еден маж освен постојаната врска со Застин Бибер, меѓутоа, како што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Синоќа одржан концерт кој собира вакцини за сиромашните

Global Citizen синоќа одржа прекрасна и амбициозна кампања за да им помогне на медицинските работници во најсиромашните земји во светот за брзо набавување на вакцини за КОВИД-19. Со овој гест тие апелираа потребните вакцини за КОВИД-19 да бидат дистрибуирани подеднакво, без дискриминација на земјите од „третиот свет“. На концертот настапија …

Повеќе »

Селена Гомез „фатена на состанок“ со познат кошаркар

Популарната пејачка Селена Гомез била фатена на „состанок“ со кошаркарот Џими Батлер. Откако минатиот месец биле видени на вечера во францускиот ресторан „Лусиен“ во Ист Вилиџ во Њујорк, светските медиуми и социјалните мрежи објавија нова романса помеѓу пејачката Селена Гомез и кошаркарот Џими Батлер. – Дефинитивно изгледаа како да биле …

Повеќе »

(ФОТО) НЕМА СРАМ КОГА Е ЗДРАВЈЕТО ВО ПРАШАЊЕ: Селена Гомез позирала во костум за капење и ја покажала лузната од трансплантацијата на бубрег

СЕЛЕНА Гомез решила со својот пример за да ги охрабри другите да го сакаат своето тело. “Откако ми го пресадија бубрегот, се сеќавам дека на почетокот беше тешко да се покаже лузната. Не сакав да се гледа на фотографиите, затоа носев облека што ја покриваше. Сега, повеќе од кога било …

Повеќе »

(ВИДЕО) Провокативната и секси Селена Гомез за малку „ќе го урнела“ интернет

Новото провокативно секси издание на Селена Гомез во песната „Ice Cream“ со групата K-POP BLACKPINK за ​​малку ќе го„урнела“ интернетот, пренесуваат американските медиуми. Поп-sвездата го објави новиот хит како дел од придружниот сингл за новиот албум на групата, а за само четири дена, видеото собра скоро сто и педесет милиони …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез скоро непрепознатлива: На насловната страна се надминала самата себе!

Пејачката и актерка Селена Гомез е на насловната страница на „Interview“ и изгледа тотално поразлично од она на што сме навикнати. Таа украсила и неколку други страници од ова издание, а самата на својот Инстаграм профил напишала колку е возбудена поради овие фотографии. Селена, во интервју со комичарката Ејми Шумер, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЖАРИ ВО АВСТРАЛИЈА: Крис Хемсворт, Луис Хамилтон, Кајли Миног, Никол Киднам, Марго Роби…донираат и повикуваат за помош!

Секој ден славните личности од сите сфери апелираат за помош на борците со пожарите во Австралија, за обновување на уништетните подрачја и заштита на животинскиот свет… Шампионот во Формула 1, Луис Хамилтон, решил да помогне со 500.000 американски долари за да им помогне на оние кои се борат против пожарите …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕ ДВЕ ГОДИНИ БОРБА СО БОЛЕСТИТЕ СЕЛЕНА ГОМЕЗ СЕ ВРАТИЛА ПОСИЛНА ОД БИЛО КОГА:Пејачката воодушевила со изгледот но и настапот на „American Music Avords“

Селена Гомез ги отворила Американските музички награди во првото појавување во живо на телевизија по тешкиот период од животот, проследен со болка и борба. Две години откако таа беше подложена на трансплантација на бубрег во 2017. година и откако се бореше со вознемиреност и депресија, пејачката се врати на сцената …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МНОГУ БОЛНАТА МЛАДА ЅВЕЗДА СЕ ОТВОРИЛА НА ЈАВНОСТА – СЕЛЕНА ГОМЕЗ ИСКРЕНО И ЕМОТИВНО:„Не замени за два месеци!“

Ја мачи тешка болест, минала и низ хемотерапија, неколку пати се лекувала на психијатрија…Ѕвездата со скромно потекло новата песна му ја посветила на Џастин Бибер кој веќе се ожени со друга… Сестраната Селена Гомез не минува низ лесен период од животот. Постојано е во добри и лоши периоди, предизвикани со …

Повеќе »