(ФОТО) СЕЛЕНА ГОМЕЗ проговорила за БИПОЛАРНО пореметување: Четири и пол години не била на социјалните мрежи, а сега се вратила поради ОВА!

Селена Гомез, откако се појави на телевизија пред повеќе од една деценија, е исклучително популарна
Пејачката и актерка Селена Гомез решила подетално да зборува за менталното здравје и проблемите со кои се соочила во напорите да им помогне на другите. Добитничката на Американската музичка награда се осврнала на тоа во новото интервју за Good Morning America, во кое споделила информации за страницата што ја отвора за да им помогне на оние со слични проблеми.
Селена вели дека не била на интернет повеќе од четири години, иако сега ги користи социјалните мрежи за да допре до сите кои се борат со проблеми со менталното здравје.
– Не бев на социјалните мрежи четири и пол години – открила Селена, а пренесува Daily Mail.

View this post on Instagram

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)


Поранешната ѕвезда на „Дизни“ открила дека во 2020 година и било дијагностицирано биполарно растројство и објаснила дека разбирањето на нејзиното ментално здравје е „најважната работа на светот“.
-Оние денови кога не сакам да станам од кревет, сакав да имам мрежа како оваа што ја правам, дури и да ми требаше една минута да влезам во неа, таа е само таму. И има нешто навистина утешно во тоа – била искрена Гомез.
Селена сега има 29. години, а во јавниот свет влезе кога беше сосема млада, сега веќе во далечната 2007. година кога глумеше во „Волшебниците од Вејверли Плејс“ на каналот Дизни. Оттогаш, таа се прослави во музичката, телевизијата и филмската индустрија со околу 309. милиони следбеници на социјалните мрежи.


View this post on Instagram

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)


Таа се надева дека ќе ја искористи улогата на влијателна личност за добро:
– Ако сум позната по нешто, се надевам дека тоа е само поради начинот на кој се грижам за луѓето – пренесува Daily Mail.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ИМАЛА 61 ГОДИНА – Откриена е причината за смртта на долгогодишната партнерка на Клинт Иствуд

Долгогодишната партнерка на Клинт Иствуд, Кристина Сандера, починала на 18 јули, а сега е откриена …