Tag Archives: борба

(ФОТО) ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ ОТВОРЕНО ЗА БОЛЕСТА СО КОЈА СЕ БОРЕЛА: „Се обидував да се натпреварувам со Ноле“

Јелена Ѓоковиќ отворено признала дека имала проблем со стресот и анксиозноста и се вклучила во разни акции за подигање на свеста за овој проблем. Јелена Ѓоковиќ е позната како некој што се грижи за исхраната и здравите животни навики и често јавно зборува за тоа, обидувајќи се да ја подигне …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВАКА СЕ ЗАЗЕМААТ ЛЕЖАЛКИ! Започнало СТАМПЕДО со пешкири во раце: „Еден куп идиоти!“

Видеото кое се појави на социјалните мрежи ги шокираше сите! Снимките објавени на социјалните мрежи покажаа „трка до смрт“ за лежалки додека туристите се обидуваа да ги најдат најдобрите места околу базенот на хотелот со четири ѕвезди. Хотелот во Тенерифе, Шпанија, бил полн со туристи, што значи дека немало секогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Почина Оливија Њутн-Џон: Нејзиниот хит е прогласен за најсекси песна досега, и е придружен со жешко музичко видео

МУЗИЧКАТА икона Оливија Њутн-Џон почина на 74-годишна возраст по долга борба со ракот на дојката. Пејачката ќе остане запаметена по бројни хитови на сите времиња, од кои еден дури е прогласен за најсекси песна досега. Станува збор за песната Physical од 1981. година, која ја доби престижната титула од магазинот …

Повеќе »

(ФОТО) ГРЕЈС Е ДОКАЗ ДЕКА ЛУЃЕТО СО ДАУНОВ СИНДРОМ МОЖАТ СЕ: Она што го направи оваа млада жена е неверојатно!

Грејс има порака за сите нас: „Не дозволувајте другите да ви кажуваат како да го живеете својот живот и што можете, а што не можете да правите“. Пред 26. години Грејс Стробел е родена со Даунов синдром, а лекарите и рекле дека нема да може да чита ниту да врзува …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ – ПРЕДИЗВИКОТ ОД ТИК ТОК ГО ЧИНЕЛ ЖИВОТ! ДЕНЕС ТОЧНО ВО 15. ЧАСОТ АРЧИ ЌЕ БИДЕ ИСКЛУЧЕН ОД АПАРАТИТЕ: Семејството во солзи се простило од него!

Семејството на Арчи Батерсби ги поминува последните моменти со него откако на 12-годишното момче ќе биде исклучен од апаратите за одржување во живот во 11. часот по локално време (15 часот по наше време), пишува „Daily Mail“. Холи Денс и Пол Батерсби вчера ја загубија најновата правна битка нивното 12-годишно …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира со насмевка слетала во Мајами со синовите Саша и Милан откако обвинителите побарале ѕвездата да отслужи осумгодишна затворска казна поради „даночна измама“ од 23.000.000 евра

Шакира изгледала безгрижно и опуштено додека се пристигнала во Мајами оваа недела и покрај тоа што се соочи со сериозни правни проблеми во врска со даноците.Пејачката на Hips Don’t Lie беше забележана како пристигнува на аеродромот во Мајами во придружба на нејзините два сина Милан (9) и Саша (7), кои …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Розга за здравјето: „Не кријам дека имам проблеми, пред некој ден ми беше многу лошо!“

ЈЕЛЕНА РОЗГА открила дека подготвува спектакл во арената Спаладиум кој ќе се одржи на 11. февруари следната година. „Овој пат решив да направам спектакл. Сега не можам многу да ви кажам, но тоа ќе биде вистинско шоу. Имам најдобра екипа, најдобро осветлување, најдобар озвучување, сцената ќе биде брилијантна, ќе има …

Повеќе »

(Рецепт) Три пати на ден, по една лажица пред јадење: Лек против најчестиот симптом на многу болести

Анемијата не е болест, туку општа состојба на организмот, која се манифестира во голем број на болести. Според тоа, има и голем број на анемии. Анемијата е придружен синдром на одредена болест и како таква бара прецизно да се утврди зошто се појавила. Во најдобар случај, анемија може да се …

Повеќе »

Семките имаат најголема моќ за срцето, еден вид го заменува месото и помага во борбата против ракот, дијабетесот и атеросклерозата

Семињата се одличен извор на витамини, минерали и протеини. Тие се добар додаток во сечија исхрана, но особено се препорачуваат за жени над 45. години. За време на менопаузата, односно хормоналните промени, жените треба да ја променат исхраната или да ја надополнат исхраната со некои состојки кои ќе помогнат да …

Повеќе »