Tag Archives: промоција

(ФОТО) Слушачка промоција на првиот албум на „The Mole Pack“!

Новиот македонски блуз состав „The Mole Pack“, во недела,19.август, во 20. часот, прават слушачка промоција на нивниот прв албум „Gambling Man“ во „ЧЕ“! „Ќе се откорнеме“ цела вечер од слушање на нивните оригинални авторски дела, ќе се подружиме со членовите, ќе гледаме видевца и ќе си одиме дома со копија …

Повеќе »

Младиот професор по музика, Владе Јованоски, ја промовира својата прва песна

Младиот пејач Владе Јованоски, кој живее и работи во Мелбурн, Австралија, периодов престојуваше во Македонија, а целта беше промоција на првата негова песна. Владе, кој е и професор по музика, го чекаше вистинското време за да влезе во студио и со проверен тим ја сними првата песна, „Ништо или се“. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Не ја загрижуваат килограмите: Била секс симбол а денес е непрепознатлива!

Кристина Агилера настапила во Rockefeller Plazа во Њујорк,за да го промовира својот осми студиски албум „Liberation“. За настапот избрала бела туника, црни високи чизми, мрежести чорапи и очила за сонце кои моментално се најголем хит. Пејачката никогаш не ја криела својата борба со одвишните килограми, но се чини дека не …

Повеќе »

Македонскиот бестселер „Се гледаме на врвот“ ја освои Тирана

Голема промоција на најпродаваниот македонски автор во Тирана, за промоцијата се чекаше во редици  Вчера вечер, во Центарот за дијалог на албанскиот премиер Еди Рама, беше промовирано албанското издание на македонскиот бестселер „Се гледаме на врвот“ од Коста Петров.Промоцијата на еден од најпродаваните современи македонски автори, во Тиранапобуди голем интерес …

Повеќе »

Вечерва во Станица 26: Промоција на првото издание „ИМПУЛС“ НА FUNK SHUI

Вечерва FUNK SHUI ќе го промовира своето прво издание со наслов „Импулс”, во Станица 26, со почеток во 21 часот. На промоцијата, Лука, Давид и Мики во живо ќе ги изведат новите два сингла- „Стаклени нозе” и „Виулица / Сомнежи?” кои се дел од новиот албум на FUNK SHUI кој …

Повеќе »

FUNK SHUI ќе го промовираат своето прво издание „Импулс“!

Промоцијата на првото издание на FUNK SHUI со наслов „Импулс”ќе се одржи на 25-ти април, во Станица 26. На промоцијата, Лука, Давид и Мики во живо ќе ги изведат новите два сингла- „Стаклени нозе” и „Виулица / Сомнежи?” кои се дел од новиот албум на FUNK SHUI кој е во …

Повеќе »

(ФОТО) Специјални гости на „Рок Фест 2018“: „Стил темпл“ со концертна промоција на албумот

Скопската хевиметал-група „Стил Темпл“ е првиот потврден изведувач што ќе настапи на 31-то издание на „Рок-фест“, кое ќе се одржи кон крајот на април во Младинскиот културен центар во Скопје. Бендот ќе свири на 28 април, во ревијалниот дел од фестивалот, каде што, освен нив, ќе има уште неколку групи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Влатко Стефановски: Акустична концертна промоција на „Мајчин јазик“

Во ноември 2017. година, Влатко Стефановски го објави албумот „Мајчин јазик“, како издание на „Кроација рекордс“. Ова е првиот акустичен албум во неговата кариера, и веднаш по издавањето се здоби со неподелени позитивни критики од балканските музички критичари и медиуми. На 17. март 2018. година, ќе биде организиран концерт на …

Повеќе »

„Суперхикс“ ја промовираше својата прва плоча

Вчера напладне „Суперхикс“ го промовира албумот Underground Evergreens, но во вид на винил плоча. Албумот пред половина година беше објавен на цеде, а сега доби ново винилно издание. „Суперхикс“ досега има пет студиски албуми, еден албум со најголеми хитови и еден снимен во живо, но ова е нивна прва плоча. …

Повеќе »