Tag Archives: промоција

(ВИДЕО) Објавена е песната која ќе биде химна на овогодинешното Светско првенство – дали ви се допаѓа?

ФИФА ја претстави официјалната химна на овогодинешното Светско првенство. Светската куќа на фудбалот ја објави официјалната песна на Светското првенство во Катар. Песната се вика „Хаја, хаја“. Песната ја изведуваат американската пејачка Трининад Кардона и катарската сензација Ајша. Премиерната изведба се одржа вчера во 18. часот по средноевропско време. „Оваа …

Повеќе »

Во издание на „Македоника литера“ НОВА КНИГА на Киро Донев која денес ќе биде промовирана со Струмица

Друштвото за издавачка дејност „Македоника литера“ деновиве ја објави книгата на Киро Донев „Моите приказни“, којашто претставува избор од неговите раскази, а публикувањето се совпаѓа со 80-тиот роденден на Киро Донев и 55-годишнината од публикувањето на неговата прва книга. Книгата ќе биде претставена денес, на 22 март (вторник), во 12. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Методија Столески активно ја започна годината: Денес, на Богојавление, ја промовира „Маре мори бела Маре“

Естрадниот уметник фолк пејачот Методија Столески изминатиов период имаше соработка со „Алфа бенд“ од Скопје и направи проект Обработка на неколку македонски песни што ќе бидат објавени во текот на овој месец. Комплет микс мастеринг е на Методија Столески. Првата се објави на 07.01. 2022 со наслов „Љубовен танц“, втората …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фолк пејачот Јордан Митев го промовира спотот за песната „Да се живи здрави младоженците”!

Ние македонците сме народ со сопствена традиција, култура, фолклор, и сметам дека обврска, но и чест на секој македонски артист е тоа да го негува, претставува и надградува на најдобар можен начин… Фолк пејачот Јордан Митев го промовира спотот за песната “Да се живи здрави младоженеците”, песна која ја сними …

Повеќе »

(ФОТО) Блаж Маротов го промовира својот албум со седум песни, хитови

“Музичка ѕвезда по втор пат” , вака синоќа беше опишан мултиталентираниот и мултимедијален македонски поп пејач, композитор, музичар, професор по музика, Блаж Маротов, кој го промовираше своето најново ЦД-издание насловено “Среќа барам….” Во присуство на водечките естрадни новинари и уредници, своето семејство, свои обожаватели, музичари, меѓу кои и маестро Милан …

Повеќе »

(ФОТО) Една од најубавите холивудски глумици го чека своето второ дете

Скарлет Јохансон е бремена. Славната актерка го очекува своето второ дете, прво со сопругот Колин Јоста. Извор за Page Six тврди дека 36-годишната актерка наскоро ќе се породи. Тие додаваат дека актерката е помалку изложена во бременоста, поради што ретко се гледа на промотивните настани за Black Widow, кој деновиве …

Повеќе »

(ФОТО) Пополните дами кои шетаат во Париз во долна облека се најубавата сцена на летото

На Париската модна недела, публиката ја освоија жени кои промовираа позитивизам на телото како дел од „The all sizes catwalk”. Големи и мали, округли и витки, од различна возраст и градба на тело – сето тоа се прекрасни жени кои во Париз ја осветлија сликата на која не е навикнат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Промоција на евровизиската песна „Here I stand“ во Дневник 1 на МРТ

Песната е работена според мелодија и текст на самиот Васил, а за аранжманот и продукцијата се погрижија Борче Кузмановски и Давор Јордановски. Промоцијата на евровизиската песна на Васил „Here I stand“ ќе се одржи во четврток, 11-ти март во Дневник 1 на првиот програмски сервис на МТВ, со почеток во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Блаж Маротов ја промовира “Прекрасен ден” со желба за што побргу враќање на НОРМАЛНОТО!

Музичкиот творец Блаже Блаж Маротов синоќа ја претстави својата најнова авторска песна, „Прекрасен ден”, која ја сними како завршница на оваа, за него, многу успешна година на музички план, иако генерално за сите и насекаде тешка година. Со „Прекрасен ден” тој порачува: „Драги мои пријатели и обожаватели, специјално за Вас …

Повеќе »