Tag Archives: промоција

(ФОТО) ВРВ НА НАРЦИЗМОТ – Има само 159 сантиметри но облини и его со гигантски размери

Ким Кардашијан ја шокираше јавноста со својот нов фустан Ако мислевте дека сестрите Кардашијан го апсолвираа самољубието и не можат да одат понатаму, се излажавте. Секогаш може подобро и повеќе, а Ким неодамна го докажа тоа. Имено, минијатурната старлета позирала во тесен фустан кој го нагласил секој сантиметар од нејзините …

Повеќе »

(ФОТО) Цитроен го откри новиот Ц4 кој го наследува легендарниот ГС!

Во CITROEN, се многу горди на новиот C4, чија светска премиера е закажана за крајот на месецот. На 30 јуни годинава, Citroen премиерно ќе ја претстави новата C4, која исто така ќе понуди и целосно електричен ë-C4. Тие велат дека е достоен наследник на претходните компакти, меѓу кои и познатиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЛЕСНО ДА ЈА ПОДНЕСЕ ИЗОЛАЦИЈАТА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ: Раде Шербеџија рецитирал и готвел на својот профил на Фејсбук

Познатиот глумец рецитирал,подготвувал оброк, наздравил со вино Познатиот глумец Раде Шербеџија ги известил своите пријатели на својот профил на Фејсбук дека сака да снима песни и да раскажува приказни преку оваа социјална мрежа за да на сите заедно полесни им помине времето. Во видеото со наслов „Прв дел: На розова …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЛИЦ НАЗНАКИ: Слушнете како звучи дел од евровизиската песна на Македонија

Македонски претставник на Евровизија е Васил Гавранлиев. Тој со песната „You“ ќе настапи во Холандија.Нумерата е веќе подготвена, а официјалната премиера се очекува на 8 март. Дотогаш слушнете неколку секунди како најава и кажете како ви се допаѓа.

Повеќе »

МРТ во недела ќе ја претстави евровизиската песна: Васил со „You“ во Дневникот ќе им го честита 8. март на жените!

Во недела (8 март) ќе има промоција  на евровизиската песна „YOU“, со која што Васил Гарванлиев ќе настапи на 65-тото издание на Евровизија во Ротердам. Како што е веќе познато, автор на музиката на песната е Невена Нешкоска, македонска композиторка и продуцентка која работи и живее во Чикаго. Невена е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРОДОЛЖУВААТ ПО ИСПРОБАНИОТ РЕЦЕПТ: „Некст тајм“ ја најавија следната преработка!

Иако популарноста ја здобија со друг вид музика откако „Некст тајм“ започнаа со преработки на македонските народни песни доживее уште поголема наклонетост на публиката, а нивните „обработки“ се здобија со милионска гледаност и слушаност… После „Ја излези Ѓурѓо“ (7,1 милион прегледи) „Слушам кај шумат шумите“ (5,1 милион прегледи)… и „Нешто …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавила без градник и ја загреала атмосферата!

Американската ѕвезда Ријана на претставувањето на последната колекција од својот моден бренд „Fenty” се појавила во тесен розов фустан и без градник.  Убавата пејачка го привлекла вниманието и сите погледи биле вперени кон неа, поточно во „жешката“ комбинација во која и се оцртувале брадавиците. Ријана неодамна водоушевила со фотографиите за …

Повеќе »

Денеска во МОБ – Промоција на ЦД на маестро Зоран Џорлев „Свирете ја Зајди, зајди“

Денеска, 20. декември, во Македонската опера и балет, во салата „Империјал“ ќе се одржи промоцијата на најновото ЦД „Свирете ја Зајди, зајди“ на маестро Зоран Џорлев. На ЦД-то освен популарниот хит „Зајди, зајди“ има уште 14. инструментални македонски поп хитови, отсвирени од виолината на маестро Џорлев.

Повеќе »

(ФОТО) Ким повторно гола:„Најди вистинска работа и однесувај се како мајка“

„Дали твојот конзервативен сопруг го поддржува ова?“, ја запрашале Кардашијанка и ја советувале дека вакви фотографии не треба да објавува на социјалните мрежи… Реалната ѕвезда Ким Кардашијан (37) повторно се соблекла потполно гола и тоа го споделила со своите 190. милиони следбеници. Причината за уште едно разголено фотографирање е промоцијата …

Повеќе »