„Суперхикс“ ја промовираше својата прва плоча

Вчера напладне „Суперхикс“ го промовира албумот Underground Evergreens, но во вид на винил плоча. Албумот пред половина година беше објавен на цеде, а сега доби ново винилно издание.

„Суперхикс“ досега има пет студиски албуми, еден албум со најголеми хитови и еден снимен во живо, но ова е нивна прва плоча.
„По 23 години и пет албуми, конечно „Суперхикс“ ја доби својата прва плоча. Им благодариме на сите што беа вклучени во реализацијата на албумот, кој сега ќе можете да го слушате и на грамофон“, рече Петар Младеновски пред присутните.
На промоцијата бендот отсвири неколку песни на платото пред продавницата „Југотон“ во ГТЦ во Скопје.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Строга диета со која за 13 дена ќе се подготвите за одмор – Може да „истопите“ од 9 до 13 кг!

Данската диета е ригорозна програма која трае 13. дена и доколку сакате да ја спроведете, …