(ВИДЕО) Уште три дена до стартот:Конфликти и интриги на новинарските пера во „Инсајдер“

Меѓу колегијални конфликти, финансиски проблеми, политика, борба за опстанок на печатот, муабети зад завесата, интриги, афери во новинарска куќа.

Ова е приказната на серијата „Инсајдер“, која почнува да се емитува од понеделник од 20.40 часот на „Телма“.Од претпремиерата на првата епизода на #Инсајдер

Posted by Инсајдер on Donnerstag, 26. Oktober 2017


„Инсајдер“, всушност, е неделен магазин што се занимава со истражувачко новинарство. Новинарството засега е раскажано низ 26 епизоди во првата сезона, а има најави и за втора.

Во „Инсајдер“ играат српскиот актер Светозар Цветковиќ-Цвеле, Ирена Ристиќ, Јордан Симонов, Дејан Лилиќ, Силвија Стојановска, Ѓорѓи Нешковски, Горан Ников, Габриела Петрушевска, Ана Стојановска и Сања Арсовска. Во епизодни улоги ќе ги видиме и Васил Зафирчев, Сашко Коцев, Драган Спасов-Дац, Јелена Јованова, Славиша Кајевски и многу други.

Сите читаат #Инсајдер!

Posted by Инсајдер on Freitag, 27. Oktober 2017

„Инсајдер“ ја режираат Игор Иванов-Изи, Вардан Тозија, Дарјан Пејовски и по една епизода Дина Дума и Марија Апчевска. Сценариото го потпишуваат: Сашо Кокаланов, Елеонора Венинова и Драган Лука.

#БидиИнсајдер! Стани дел од нашиот тим и освој влезници за VIP премиерата на првата епизода на Инсајдер! Овој ексклузивен настан ќе биде зад затворени врати за широката јавност, а ние ги отвораме само за најдобрите. Како до влезници? 1. Погледни го трејлерот2. Во коментар напиши твој предлог-наслов за насловна страна на неделникот ИнсајдерНасловот може да биде од било која тема која тебе те засега. 20те со најмногу лајкови ќе можат со себе да поведат +1 и да го доживеат светот на филмската продукција заедно со целиот тим кој стои зад #Инсајдер. Нека победат најдобрите!

Posted by Инсајдер on Donnerstag, 19. Oktober 2017

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Падот на Масада“ вечерва во Драмски

Вечерва во Драмскиот Театар во Скопје, со почеток во 20:00 часот ќе биде изведена театарската …