Ексградоначалникот на Вевчани си ја зел фотелјата, општината добила нова од донација

Поранешниот градоначалник на Вевчани, Цветомир Угриноски, при неговото заминување од општината со себе си ја понел и фотелјата, објави на својот фејсбук-профил новиот градоначалник Сашо Јанкоски.
Но, како што објави Јанкоски, општината добила донација нова градоначалничка фотелја.


РАКАТА КОЈА ДАВА НЕ СЕ СУШИ!Иако екс градоначалникот при неговото заминување со себе си ја понел и фотељата, денес од с…

Posted by Сашо Јанкоски – Градоначалник на Општина Вевчани on Donnerstag, 26. Oktober 2017


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што нè советуваат ѕвездите за утре, 22.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: На Овенот му претстои успешен и активен ден, без разлика дали се работи …