Tag Archives: промоција

Промоција на романот „Излегувањето од сенка“ од Дијана Петрова  во Градската библиотека во Скопје

  Романот „Излегувањето од сенка (Тајното женско училиште)“ е интригантно четиво за некои од пресвртните моменти на македонскиот 19 век. Во приказната фактите и фикцијата се мешаат и создаваат нова, можна реалност од чија сенка излегува ликот на Митра Миладинова, жената на преродбеникот Димитар Миладинов и клучна фигура за формирањето …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРЕМЕ ЗА ДОБРА МУЗИКА – Кристина Арнаудова ја промовираше „Засекогаш“

По подолга пауза една од нашите најдобри пејачки реши да сними нова песна…И, тоа се случи, а премиерата на „Засекогаш“ се случи денес…Како што најави Кристина на нејзиниот профил на Фејсбук.„Премиера🎶🎼🎵„Засекогаш“Музика и текст: Vesna MalinovaАранжман и продукција: Robert BilbilovВидео: Aleksandar RistovskiSupported by Еурофарм АптекиCostumes: MilkbridesMUA: Frosina Fran AngelovskaHair: Nikolovska Elena …

Повеќе »

(ВИДЕО) Калиопи и Жељко Самарџиќ со дует крунисаа четири децениско пријателство

Калиопи Букле и Жељко Самарџиќ четири децениското пријателство го крунисаа со дует наречен „Знам“, а денеска во Белград се одржа промоцијата на истиот. Текстот за песната го напиша нејзиниот поранешен сопруг Ромео Грил кој е воедно и композитор на музиката и аранжер, а додека зборувала за создавањето на песната, Калиопи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наташа Миха го издаде албумот „10 љубови“

Пред два дена Наташа Миха го објавив својот нов музички албум „10 Љубови“. На 21-ви декември, Наташа Миха го објави својот нов албум, насловен „10 Љубови“. Наташа е позната на македонската публика со сингловите „Пеперутка“, радискиот хит „Сé што знам“, а годинава пријатно ја изненади јавноста и со уникатната и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бојана ја промовираше „Ми треба“ – Уживајте во песната, дозволете да ве размрда и наполни со позитивни мисли и убава енергија

„Ми треба” е насловот на новата песна на Бојана Скендеровски, со која таа реши да ја заокружи музичката приказна што годинава во јануари започна да ја раскажува со темата „Зад завесите”, па преку „Среќа и несреќа” ја продолжи со „Сонце меѓу сенките”. Станува збор за ведра, весела тема со, како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Александар Темелков ја промовираше новата песна „Сиромав се родив јас“

Младиот Александар Темелков на запира. Ја промовира новата песна „Сиромав се родив јас“ и дојде до 10. песни за албумот за кој најави дека наскоро ќе се појави а ќе биде проследен со голем промоција. Автори на новата песна се: Музика и аранжман: Славко Ристески Текст: Александар Темелков, Стојан Лазаревски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момците од „Фокус бенд“ ја промовираа песната „Двајца браќа“, слушнете ја!

„Оди брате ноќва земи ја, што подалеку однеси ја. Кај и да сте, среќни да сте, да не ве гледам…“ – се дел од стиховите на најновата песна со наслов „Двајца браќа“ на фолк-групата „Фокус бенд“, кои пред неколку дена ја промовираа на социјалните мрежи.Станува збор за песна со која …

Повеќе »

(ВИДЕО) The Rock мислел дека фановите му даваат играчка како подарок, всушност тоа било бебе

АКТЕРОТ Двејн Џонсон моментално е на промотивна турнеја за филмот Black Adam, а додека се дружел со обожавателите во Мексико мислел дека добил необичен подарок. На својот Инстаграм профил тој сподели видео на кое може да се види како бебето кружи на раце во публиката и на крајот стигнува до …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОД НЕБО ДО ДНО – Каролина со нова долгоочекувана поп песна!

Како што најави на нејзиниот голем концерт на отворено во јули (дека следи нешто ново и возбудливо), Каролина Гочева вчера го претстави синглот ,,Од небо до дно”, нејзината прва поп песна после 12 годишна пауза. Музиката е на Каролина Гочева, аранжманот на песната е на Роберт Билбилов, а текстот на …

Повеќе »