Состојбата на Синан Сакиќ се подобрила – почнал да оди!

Познатиот српски пејач повеќе не е во критична состојба. Неговата сопруга Сабина Сакиќ, не го напушта ниту на момент, а на социјалните мрежи често објавува статуси врзани за неговата состојба.
Фолк пејачот од минатата недела се бори за живот а неговата сопруга Сабина на неговите обожаватели им рекла да се молат за него.
Синан Сакиќ (61) се чувствува подобро и бил префрлен во приватна соба.
„Малку одеше“ рекле блиски пријатели на фолк пејачот.
Опоравувањето било бавно но лекарите биле задоволни. Сопругата на пејачот ангажирала обезбедување за да обезбеди никој да не му пречи на сопругот и да има потребен мир и приватност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

SoundEdge објавија две нови песни

Музиката што долго време лебдеше во воздухот на SoundEdge студиото, што излегуваше и влегуваше од …