Tag Archives: суперхикс

(ВИДЕО) Дани и пеце од „Суперхикс“ со дуетска песна: „Пораката е директна, преслушајте и изгледајте“

„На крајот на овој свет“ е најновото дело на Весна Малинова Бабамов, преточена со гласовите на Дани Димитровска и Пеце (Суперхикс), кои по втор пат имаат дуетска соработка. За песната е направен и видео спот со приказ на светски катастрофи и наше секојдневие со кое се соочуваме. Во видео спотот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО Галерија) „Суперхикс“ ја прославија својата 25. годишнина со концерт во МКЦ: Магија што не минува!

Во недела, 3-ти март 2019 година, Суперхикс во МКЦ ја прославија својата 25. годишнина од првиот настап. Тие се вратија на корените кои започнале во 1994. година со настапот во „Доорс“ во Дебар Маало, на истиот ден, 3-ти март. Песните како „Раде”, „Африка”, „Глупави песни”, и многуте други го размрдаа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Музички спектакл на „Суперхикс“ во Скопје

Минатиот петок се одржа концертот на групата Суперхикс, под мотото “ИЗРАМПАРАРАМИЗИРАЈ СЕ!” во организација на САН продукција, во малата сала на ВИП арената Борис Трајковски. Околу 2.000 најверни фанови заедно со бендот ги пееја нивните најголемите хитови и уживаа во одличната музика. „15 декември беше ден кога сакавме и успеавме …

Повеќе »

РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!

НеповторливитеСуперхикс се подготвува целосно да го освежат Скопје на 15 декември 2017 во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во 20:30 часот. „РамПаРаРам е стихот кој последнава година најчесто го слушаме. Во кола, по дома, на ТВ, од фрижидер, во комшии, на пиво, во диско, насекаде. А 15 декември е денот кој …

Повеќе »

„Суперхикс“ ја промовираше својата прва плоча

Вчера напладне „Суперхикс“ го промовира албумот Underground Evergreens, но во вид на винил плоча. Албумот пред половина година беше објавен на цеде, а сега доби ново винилно издание. „Суперхикс“ досега има пет студиски албуми, еден албум со најголеми хитови и еден снимен во живо, но ова е нивна прва плоча. …

Повеќе »