Tag Archives: промоција

(ВИДЕО) Отворено со Sound Impulse:„Горди сме и посебна чест ќе ни биде настапот на Дојран Рок фест 2022!“

Кога од млади музичари ќе слушнете дека две години работеле на албумот, дека се’ преживувале и ставиле на петте линии не можете да бидете рамнодушни…Токму такви се „Sound Impulse“, бенд кој својот албум премиерно, во живо, ќе го промовира токму на „Дојран Рок фест 2022“ за кој велат дека е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА ПОКАЖАЛА ФИГУРАТА – Џенифер Лопез позирала потполно гола за својот 53-ти роденден промовирајќи го својот бренд

Џенифер Лопез денеска полни 53. години, а во чест на својот роденден и заради претставување на својот нов деловен потфат, холивудската актерка решила да позира гола. Џенифер Лопез на Инстаграм објави видео во кое го претставува најновиот производ на брендот JLo Beauty на кое може да се види и нејзина …

Повеќе »

(ВИДЕО) „А БРЕ МАКЕДОНЧЕ“ во ново руво со спектакулатно видео во изведба на „Балкан бенд“ ги предизвикува емоциите на сите Македонци!

„Балкан бенд“ ја промовираше новоснимената песна и видео „А бре македонче“, кој свечено ја прослави оваа композиција, предизвикувајќи вистински ентузијазам од начинот на целата организација. Гламурозниот амбиент со осмислен протокол, црвен тепих, рефлектори и богат коктел, кој ги пречека гостите, не ги воодушеви уште од самиот влез. И имаше многу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Том Хенкс ги загрижил фановите: На јавен настап му се треселе рацете и едвај го држел микрофонот!

Но, неговите фанови се загрижија и при неговото недамнешно присуство на филмскиот фестивал во Кан кога било многу очигледно дека актерот е видно ослабнат. View this post on Instagram A post shared by 75th Cannes Film Festival (@cannes.2022) Актерот Том Хенкс се појави на почетокот на овој месец во Сиднеј, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крвави чаршафи и нудисти – Адам Сандлер за голготата што ја преживеал: „Мислев дека солзите сами ми идат“

Зборувајќи за својот нов филм „Hustle“, во емисијата „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon“, актерот Адам Сандлер морал да и објасни на публиката што се случило со неговото лице, бидејќи водителот го прашал за видлива повреда под окото. „Имав несреќа. Се е во ред, но посакувам да беше добра приказна …

Повеќе »

(ФОТО) „Некст Тајм“ го промовираа новиот албум: „Го посветуваме на нашите две мајки“

Вчеравечер во хотелот „Мериот“ во Скопје, момците од „Некст Тајм“, Стефан и Мартин Филиповски пред своите пријатели, колеги, соработници и фанови го промовираа нивниот најнов албум кој носи наслов „Мајка“. На албумот се наоѓаат девет композиции, од кои повеќето веќе познати, а три од нив сосема нови, плус уште една …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сергеј Четковиќ ја промовира својата нова песна: „Оние кои пателе за љубов ќе се пронајдат“

Во пресрет на престојното лето, миленикот на женската публика пејачот Сергеј Четковиќ одлучи да ги израдува своите фанови со нова песна, односно втор сингл од седмиот студиски албум „Кофер“, кој се очекува да излезе на есен. По истоимената водечка нумера од албумот кој ја објави минатата година, со нешто поинаков …

Повеќе »

Вечерва: Промоција на „Што ќе кажат другите?“ од Коста Петров

Вечерва во 18 часот во склоп на Саемот на книга, на штандот на Издавачки центар ТРИ ќе се одржи промоцијата на петтата книга на Коста Петров, „Што ќе кажат другите?“. „Животот не е бесцелна битка за комплетно игнорирање на туѓите мислења, туку е процес на формирање круг составен од луѓе, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Солзи и стоечки овации на премиерата на најновиот проект на „Некст Тајм“: Слушнете ја „Кога падна на Пирина“

Кино „Миленум“ вчеравечер беше претесно да ги собере фановите и пријателите на музичката група „Некст Тајм“, која го промовираше најновиот проект на кој се работеше буквално две години.„Кога падна на Пирина“ е песната од која Стефан, Мартин и нивната екипа направија ремек-дело за слушање и гледање. Тоа најдобро го покажа …

Повеќе »