Младиот професор по музика, Владе Јованоски, ја промовира својата прва песна

Младиот пејач Владе Јованоски, кој живее и работи во Мелбурн, Австралија, периодов престојуваше во Македонија, а целта беше промоција на првата негова песна.
Владе, кој е и професор по музика, го чекаше вистинското време за да влезе во студио и со проверен тим ја сними првата песна, „Ништо или се“.


-Имам 24 години и сега почуствував дека е вистинско време да се влезе во студио и да се сработи моето првенче. Музиката ја сакам од мали нозе, посветен сум и на неа целосно, но важно ми беше, откако ќе одлучам да снимам нешто свое, а со тоа да оставам белег на нашата сцена, внимателно да го изберам тимот со кој ќе соработувам, вели Владе.


Песната, која е со модерем призвук, е комплетно авторско дело на двоецот Борче Нечовски и Дејан Момироски, додека пак спотот се работеше во соседна Бугарија со Љуси Иларионов, човекот кој прави спотови за најголемите бугарски и балкански ѕвезди.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Театарската претстава „Којзнае зошто?“ вечерва во Дом на млади во Штип

Вечерва, со почеток во 19:30 часот, во Домот на млади во Штип, ќе биде изведена …