Tag Archives: принц Хари

(ФОТО) Откриено е дали принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на Чарлс III

Принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс III во Лондон, а Меган Маркл ќе престојува во Калифорнија со синот Арчи и ќерката Лилибет, јавуваат светските медиуми. Бакингемската палата ја потврди информацијата во денешното соопштение, велејќи дека „со задоволство потврдуваат“ дека војводата од Сасекс ќе биде во …

Повеќе »

(ФОТО) Чарлс и Вилијам бегаат од Хари?

Принцот Хари ја изненади британската јавност кога се појавија неговите фотографии од Лондон. Хари се појави во Високиот суд во Лондон на сослушување против издавачот на весникот Daily Mail поради наводно прислушување и други нарушувања на приватноста. View this post on Instagram A post shared by MARTINA GIANNOTTI (@martinagiannotti_official) Според …

Повеќе »

(ФОТО) Кралот Чарлс ги исфрлил Хари и Меган од нивната резиденција во Велика Британија: „Ова е крајот!“

Кралот Чарлс одлучил да ги исфрли Хари и Меган од Фрогмор Котиџ, куќата која била нивниот дом во Велика Британија, а принцот Ендру наместо нив се вселува во кралската резиденција, пишува The Sun. Според британските медиуми, Бакингемската палата издала известување за иселување на војводата и војвотката од Сасекс откако во …

Повеќе »

(ФОТО) Кралот Чарлс е подготвен за одмазда? На Хари не му се пишува добро

Кралот Чарлс би можел да го прекине молкот за принцот Хари во големо интервју за Би-Би-Си. Соработниците на палатата разговараат за можноста новиот британски крал да го искористи интервјуто за да ја даде својата страна од приказната по серијата обвинувања против него и остатокот од семејството, што неговиот син Хари …

Повеќе »

(ФОТО) КАКО РЕАГИРАЛЕ – Мемоарите на Хари се најпродаваната книга досега, а кралското семејство се однесува како тоа да не ги погодило

Од објавувањето на мемоарите на принцот Хари, кои се насловени „Spare“ (Резерва), светските медиуми се преплавени со вести за откритијата на книгата, а иако Хари тврди дека членовите на кралското семејство му одговориле преку насловите на британските таблоиди, се чини дека не дозволиле да бидат вовлечени во оваа „сапуница“. Имајќи …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЧНУВА БРУТАЛНАТА ОДМАЗДА НА ВИЛИЈАМ НА ХАРИ: Им задал НИЗОК УДАР на братот и снаата! Тие се ЗАБРАНЕТИ на ОВОЈ НАСТАН! Пристигнало објаснување

Минатиот викенд во Лос Анџелес беше организирана BAFTA „Tea Party“, а принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл не биле поканети. Според извор за The Sun, доаѓањето на принцот и актерката би било вистинска „ПР катастрофа“ и дека мислеле дека би било страшна идеја да бидат поканети. View this post …

Повеќе »

САГАТА ПРОДОЛЖУВА – ШОК ОДЛУКА НА КРАЛОТ ЧАРЛС ЗА МЕМОАРИТЕ НА ХАРИ: Има само ЕДЕН НАЧИН АГОНИЈАТА конечно да заврши! Еве што ќе прават

Принцот Хари изнесе низа шокантни тврдења против неговото семејство во неговите мемоари „Spare“ (резерва) и две телевизиски интервјуа, но Бакингемската палата одбива да го коментира сето тоа. Јавноста најмногу очекува кралот Чарлс III да проговори за предавството на неговиот помлад син, но се чини дека тој нема намера да го …

Повеќе »

(ФОТО) Хари бара правда за Меган: „Сите треба да и се извинат“

Откако во мемоари од 400 страници раскажал голем број тајни на најблиските, принцот Хари бара од кралското семејство да и се извини на Меган Маркл. Но, Хари не кажал зошто кралското семејство треба да и се извини на неговата сопруга. Хари вели дека ја зазел вистинската страна во војната меѓу …

Повеќе »

(ФОТО) “SPARE” – Автобиографијата на принцот Хари стана најпродаваната нефикционална книга во историјата

Автобиографијата „SPARE“ на принцот Хари стана најпродаваната нефикционална книга во историјата, изјави Лери Финлеј, извршен директор на Transworld Penguin Random House. На првиот ден, книгата се продала во 400.000 примероци во книжарниците и во аудио и онлајн формати. View this post on Instagram A post shared by Giornalista blogger royal …

Повеќе »