Tag Archives: принц Хари

Дали знаевте? Хари не е вистинското име на омилениот принц…Ова се вистинските имиња на членовите на британското кралско семејство…

„Километарски потпис“… Членовите на британското кралско семејство повеќето ги знаат како „принц тој и тој“, „принцеза таа и таа“ и слично, но работите ниту одблизу не се така едноставни. Еве како навистина се викаат… Принцот Хари Верувале или не, Хари не е неговото вистинско име. Тој всушност се вика, со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојче „крадело“ пуканки од принцот Хари а сега сите зборуваат за неговата реакција

Мало девојче, кое заедно со мајка си седела до принцот Хари на Invictus Games во Канада, стана хит во светот. Зошто? Затоа што му „крадела“ пуканки на британскиот принц за време на натпреварот. Две годишната Емили била уловена од камерите како си грицка од пуканките на Хари, додека тој разговарал …

Повеќе »

Принцот Хари и Меган Маркле првпат видени заедно во јавност

Среќни, вљубени и модно ускладени прошетале држејќи се за раце… Откако започнаа гласините за нивната врска јавноста со нетрпение очекуваше да ги види заедно. А сега, тоа конечно и’ се случи. Принцот Хари и глумицата Меган Маркле прв пат како пар се појавиле во Торонто каде се одржуваат Invictus Games, …

Повеќе »