Tag Archives: принц Хари

(ФОТО) Меган Маркл покажала како изгледа еден месец по породувањето

Меган Маркл сигурно била една од најголемите ѕвезди на свечената поворка која, како и секоја година, е организирана во чест на роденденот на кралицата Елизабета II. Војвотката од Сасекс се појавила првпат во јавност откако пред еден месец го родила и позирала со синчето Арчи. Малечкиот Арчи се родил на …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКОЈА ЧЕСТ – Скромниот принц ги изненадил патниците: Војводата од Сасекс летал со економска класа а еве што им порачал на присутните кои го препознале!

Војводата од Сасекс минатата седмица престојувал во главниот град на Италија каде присуствувал на хуманитарен настан на кој се собирани парични средства за заболените од СИДА. Новопечениот татко бил препознаен од една патничка која своето искуство го споделила на социјалните мрежи. View this post on Instagram #NEW: Amy Garrick, a …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Проблеми во кралското семејство – Фантастичната четворка се распаѓа: Меган и Хари одлучиле да се одвојат од Вилијам и Кејт!

Новата одлука на принцот Хари и Меган Маркл го „потресло“ целото кралско семејство, а многумина зборуваат дека односите помеѓу Хари и неговиот Вилијам се сериозно нарушени. Имено, војводата и војвотката од Сасекс, односно Меган и Хари одлучиле да ја напуштат Кралската хуманитарна организација чии членови биле заедно со војвотката Кејт …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл повторно контра традицијата: Направила шест работи, а ниту една друга кралска мајка – НЕ!

Британското кралско семејство има цела низа правила и традиции кои ги следи, но на Меган Маркл и успеало да прекрши или заобиколи голем број од нив. Маркл го потресла кралското семејство како никој порано и тоа од моментот кога се свршила со принцот Хари. Американката Маркл, сега веќе бивша глумица, …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл и принцот Хари со најновата фотка и одале почест на лејди Дијана

По повод одбележувањето на Денот на мајката, Меган Маркл и принцот Хари објавиле фотографија на својот новороден син Арчи Харисон. Меган ги држи малечките стапала на синот, а во позадина се гледаат „поточници“ кои се посебно важен детал на оваа фотографија. To mark Mother’s Day in the US, the Duke …

Повеќе »

Еден детал од оваа фотка на семејна компанија и донел неочекуван пораст на прометот

Уште нема ниту една недела а малечкиот Арчи веќе се покажал како вистинска мала трговска сила. Имено, само што родениот син на Меган Маркл и принцот Хари покренал вистинска шопинг грозница откако родитлеите го претставиле на светот пред новинарите во дворецот Виндзор. Хари и Меган синот, за таа пригода го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Принцот Вилијам и’ во објавата за синот не ја заборава својата мајка – лејди Дијана: Почест за бабата која ја нема!

„Како жените го прават тоа што го прават, навистина е неверојатно да се сфати. Двајцата сме апсолутно воодушевени и благодарни на сите за поддршката. Беше неверојатно искуство и сакавме да го споделиме со сите“, рекол принцот Хари Принцот Хари и Меган Маркл ја прекинале традицијата и веста за раѓањето на …

Повеќе »

(ФОТО) Велика Британија под „опсада“: Се чека кралското бебе!

Велика Британија, особено фановите на кралското семејство се во состојба на узбуна бидејќи секој момент се чека раѓањето на кралското бебе, односно првото дете на  принцот Хари и Меган Маркл. Пред домот на Меган Маркл и принцот Хари било забележано возило на Итната помош, па затоа започнаа гласини дека кралското …

Повеќе »

Меган Маркл се породила во тајност!?

Обожавателите со нетрпение ја очекуваат првата фотографија на официјалниот профил на војводата и војвотката од Сасекс на Инстаграм Бакингамската палата објавила дека војводата и војвотката од Сасекс ќе ги сочуваат деталите поврзани за раѓањето на нивното прво дете. Дури откако родителите ќе го прослават раѓањето на приновата јавноста ќе може …

Повеќе »