Tag Archives: принц Хари

(ФОТО) ИМА СИМБОЛИКА – ЧАРЛС НЕ ГО ИЗБРАЛ СЛУЧАЈНО ДАТУМОТ НА КРУНИСУВАЊЕ: Откриен интересен ДЕТАЛ, а се однесува на ПРИНЦОТ ХАРИ! Дали сака да му каже НЕШТО?

Со денови се шпекулира дека кралот Чарлс III сака неговото крунисување да биде поскромно, а сега се објавени нови детали. Церемонијата ќе се одржи на 6. мај следната година, иако претходно се споменуваше јуни. Заедно со Чарлс ќе биде крунисана и неговата сопруга кралица Камила Паркер Боулс. Како што пишува …

Повеќе »

(ФОТО) ПОКАЈУВАЊЕ – Меган и Хари се борат да го запрат емитувањето на документарниот филм: Не сакаат светот да слушне што се кажале

Покајание, „пеглање“ работи, придобивки… Меган Маркл и принцот Хари сакаат да го променат документарецот што го снимија во соработка со Нетфликс и да го одложат неговото емитување. Принцот Хари и Меган Маркл преземаат драматичен пресврт во нивните претстојни проекти по смртта на кралицата Елизабета Втора, изјавиле повеќе извори за Page …

Повеќе »

(ФОТО) УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ ВО НИЗАТА – МЕГАН МАРКЛ БАДИЈАЛА ЛЕЕЛА СОЛЗИ? Кралот Чарлс НЕМА ШАНСИ да попушти! Со новиот потег покажал што ВИСТИНСКИ мисли за синот и снаата!

Се уште нема смирување во британското кралско семејство. Тоа го докажуваат новите детали за титулите кои треба да ги добијат децата на Меган Маркл и принцот Хари. Новите детали ги открил познавач на приликите на дворот, Кејти Никол. Неодамна говорејќи за The Royal Beat на True Royalty TV, таа рекла …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕДИЗВИКАЛЕ РАЗДОР – На принцот Хари и Меган Маркл, пред погребот, им наредиле да се извинат за интервјуто со Опра

Принцот Хари и Меган Маркл добиле инструкции да го решат несогласувањето со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон предизвикано од нивното интервју со Опра. Сега на парот му било кажано да се извини за интервјуто и да ги „признаат своите мотиви“ за интервјуто пред погребот на кралицата вчера. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Меган на погребот го тешела скршениот Хари, црквата ја напуштиле држејќи се за раце

МЕГАН МАРКЛ го тешела принцот Хари додека тој се борел со солзите за време на последното испраќање на кралицата Елизабета. На крајот од верската церемонија, парот излегол држејќи се за раце, а многу луѓе на интернет не го криеле воодушевувањето за тој емотивен момент. „Прекрасно е што Хари секогаш ја …

Повеќе »

(ФОТО) Кралот Чарлс издал специјална дозвола за Хари – нема да дозволи неговиот син да се разликува од остатокот од семејството

Принцот Хари ќе ја носи својата воена униформа за време на бдението, на кое ќе присуствуваат сите внуци на покојната кралица Елизабета. Војводата од Сасекс морал да облече одело на парадата во средата бидејќи ги загубил воените титули. Сепак, кралот Чарлс му дал специјална дозвола на својот син Хари и …

Повеќе »

(ФОТО) Го прекршил протоколот, ја растажил толпата: Принцот Хари се „скршил“ покрај одарот на баба му

Принцот Хари го совладале емоциите додека и оддавал почит на својата покојна баба, кралицата Елизабета Втора во Вестминстерската сала, придружуван од неговата сопруга, војвотката Меган Маркл. Откако ковчегот со посмртните останки на кралицата Елизабета беше изложен во Вестминстер, фотографите го снимиле Хари како ги брише солзите додека Меган стоела покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БРИТАНИЈА ТАГУВА – КРАЛИЦАТА ПО ПОСЛЕДЕН ПАТ ЈА НАПУШТИЛА ПАЛАТАТА: Кралот Чарлс во придружба на синовите ја придружувал Елизабета Втора од Бакингем до Вестминстер

Ковчегот со посмртните останки на кралицата Елизабета Втора ја напушти Бакингемската палата и во придружба на кралот Чарлс, неговите браќа и сестри и децата, пристигна во Вестминстер каде ќе остане изложена до погребот во понеделник. View this post on Instagram A post shared by ModernRoyalEra (@modernroyalera) Последното и најтажно патување …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хари и Меган снимени додека се возеле кон палатата за да го одбележат пристигнувањето на ковчегот на кралицата

МЕГАН МАРКЛ и принцот Хари вчера му се придружија на кралското семејство во Бакингемската палата за да го пречекаат ковчегот на покојната кралица Елизабета. Војвотката и војводата од Сасекс биле фотографирани при нивното пристигнување како седат на задното седиште во автомобил. Освен нив се собрале и кралот Чарлс III. и …

Повеќе »