Tag Archives: принц Хари

(ФОТО) Први слики од принцот Хари по смртта на кралицата Елизабета: Држејќи ја главата, тажно пристигнал во замокот

Принцот Хари пристигнал во Балморал Британското кралство вчера ја потврди тажната вест, дека кралицата Елизабета Втора почина на 96-годишна возраст. Целото семејство во текот на денот пристигна во замокот Балморал, откако дознале дека состојбата на кралицата Елизабета е лоша. И’ покрај лошите односи, принцот Хари со Меган Маркл пристигнал да …

Повеќе »

(ФОТО) ГИ МИЈАТ РАЦЕТЕ ОД КРУНАТА – АНТИКРАЛСКА СВАДБА: Меган и Хари повторно ќе кажат ДА „на церемонијата на будење“, ПОГОДЕТЕ КОЈ НЕМА ДА БИДЕ НА ЛИСТАТА НА ГОСТИ?!

Откако ја прославија четвртата годишнина од бракот во мај, Меган Маркл и принцот Хари се подготвуваат повторно да кажат „ДА“, но овој пат тоа ќе биде во САД. И покрај успехот на нивната прва венчавка – настан од 32. милиони фунти што го гледаа 1,9 милијарди луѓе – Меган нема …

Повеќе »

(ФОТО) СИ ТЕРААТ ПО СВОЕ – Меган и Хари повторно пристигнуваат во Велика Британија

Британскиот војвода и војвотката од Сасекс следниот месец ќе го посетат Обединетото Кралство за да учествуваат во добротворни настани. Хари и Меган ќе ја посетат и Германија како дел од патувањето каде што ќе поддржат „неколку важни добротворни настани“, рекол нивниот портпарол. Двојката ќе го посети Манчестер за да присуствува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МНОГУМИНА СЕ ПОТРЕСЕНИ – ПРИНЦОТ ХАРИ И МЕГАН МАРКЛ ПОДГОТВУВААТ НОВ УДАР ЗА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО?! Ова што го направија сега предизвика лавина! Еве за што се работи!

Со новиот потег, принцот Хари и Меган Маркл поттикнаа шпекулации за уште едно интервју со легендарната Опра Винфри. Избеганата кралска двојка викендов ја посетил водителката во нејзината вила во Монтесито, а кога стигнале таму биле фатени од папараците. На ексклузивните фотографии кои ги објави DailyMail, Хари го вози автомобилот, Меган …

Повеќе »

(ФОТО) ПОВРЕДЕН – ПРИНЦОТ ХАРИ ОЧАЕН И БЕСЕН ПО ПРОСЛАВАТА НА КРАЛИЦАТА: Семејството му „послужило“ ЛАДНА ОДМАЗДА, а тој не може да се смири! Побарал ИЗВИНУВАЊЕ!

Експертот за кралското семејство и биограф, Анџела Левин, тврди дека принцот Хари бил многу, многу вознемирен што тој и неговата сопруга Меган Маркл главно биле игнорирани од другите членови на кралското семејство на прославата на платинестиот јубилеј на кралицата, пишува Mirror. – Бесниот принц Хари мисли дека треба да му …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хари и Меган во палатата, Елизабета на балкон, Луис ѕвезда на денот!

Денес, кралицата Елизабета одбележува цели седум децении владеење како првиот британски монарх кој поминал толку долго на тронот. Платинестиот јубилеј на кралицата е обележан со низа настани и свечености кои почнуваат денес и траат до недела. Се очекува милиони луѓе ширум Британија и светот да се приклучат на прославите во …

Повеќе »

Меган Маркл се обидела да се протурка да дојде во првиот ред на сцената, видеото е ХИТ!

На СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ почна да кружи видео од настанот во кој Меган Маркл се нашла во прилично непријатна положба. На поло турнирот, кој се одржа минатата недела во клубот Santa Barbara Polo & Racquet Club, победил тимот на принцот Хари, а Меган Маркл им се придружила на момците во подигнувањето …

Повеќе »

Принцот Хари и Меган Маркл едвај се спасиле – нивниот авион го погодил гром

Приватниот авион на Меган Маркл и принцот Хари во 2018. година бил погоден од гром, а штетата на авионот била толку голема што едвај го поправиле. Меган Маркл и принцот Хари еднаш, во текот на летото, едвај се спасиле живи. Кралската двојка летала за Амстердам на забава кога луксузниот „dasault …

Повеќе »

(ВИДЕО) Предвидувања на Доналд Трамп: „Меган и Хари ќе се разведат, ќе биде гадно – Никогаш не сум видел нешто слично!“

Во интервјуто со британскиот новинар Пирс Морган, Доналд Трамп се осврнал и на темата за Меган Маркл и принцот Хари. Познато е дека Трамп не е обожавател на британската војвотка, а во новото интервју изјавил дека верува дека кралицата треба да им ги одземе сите титули на внукот и снаата. …

Повеќе »