Tag Archives: предупредување

Прашање кое може да навести раскинување: Психологот објаснува дека ова е светилка за предупредување

Комуникацијата е клучот за секоја добра врска, особено меѓу емотивните партнери Прашање-одговор, а потоа прашање за возврат, е тој „љубовен пинг-понг“ што создава разбирање, гради блискост и доверба и постигнува чувство на посебна интимност што само вие двајцата го знаете. Меѓутоа, во неа понекогаш може да се појави црвена „топка“, …

Повеќе »

Мајка објавила предупредување откако фотографиите од нејзините деца биле украдени од нејзиниот Инстаграм профил

МЕРЕДИТ Стил (35) на Инстаграм споделувала детали за нејзиното секојдневие со сопругот Марк и нивните деца на возраст од 11 и 9 години. Таа објавувала семејни фотографии и набрзо собрала илјадници следбеници. Но, тогаш наишла на лажен профил, кој и ги украл фотографиите. Се згрозила кога сфатила дека странец објавил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Песокот го „проголтал“ градот за неколку секунди

Неверојатни сцени можеа да се видат оваа недела во Дубаи, кога популарната дестинација „исчезна“ во облак од песок. И покрај обилните дождови кои паѓаа во пет од седумте Емирати кои ги сочинуваат Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), песочна бура ги зафати ОАЕ во неделата. Здравствените власти ги предупредиле граѓаните да носат …

Повеќе »

(ФОТО) Мало девојче за малку ќе се задавело од додаток кој речиси сите го купуваат за бебињата

АКО вашето дете користи цуцла „лажалка“, многу е веројатно дека има и закачена врвка. Овој додаток е популарен меѓу родителите на бебињата и малите деца бидејќи овозможува цуцлата да се закачи за маицата за да не паѓа на подот. Сепак, врвките за цуцла, во зависност од тоа како се направени, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка заборавила да донесе пелени, негувателките се погрижиле тоа да не се повтори

Џена Бити е вработена мајка. Иако секојдневно се грижи нејзиното дете да биде подготвено за градинка, како и повеќето родители, понекогаш пропушта неколку детали. Така заборавила да донесе нови пелени за синот Лосон, а креативните негувателки се потрудиле да и олеснат за да не се повтори. Џена го донела Лосон …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка ги предупредила родителите на опасноста од која настрадал нејзиниот син

Стејси, мајка на три деца, која ја води Фејсбук страницата Daisy First Aid Redhill & Croydon, се присетила на предупредувањето што го објавила пред три години кога момчето од Аризона, Николас Вудгер, претрпел изгореници од втор степен. Таа споделила фотографија од изгорено деветмесечно бебе, објаснувајќи дека малку луѓе сфаќаат колку …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБИЛА ТОРТА НА ПОДАРОК, А КОГА ЈА ИСЕКЛА ЈА ДОЧЕКАЛ МОРБИДЕН ПРИЗОР: Интернетот гори затоа што многумина мислат дека станува збор за МАГИЈА!

Мексиканската инфлуенсерка Ешли Арисделси, девојка која ја следат над милион луѓе на TikTok, неодамна доживеала голема непријатност. Изненадувањето во форма на торта требало да биде пријатно и вкусно, а се претворило во ноќен кошмар за секоја жена. Имено, се покажало дека младиот човек намерно го наполнил десертот со црви, што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка трагично го загубила синот и предупредила на опасноста од често користен предмет

ТРАГЕДИЈАТА која ја доживеала мајката ја поттикнала да им се обрати на луѓето преку нејзиниот профил на TikTok и да предупреди на опасноста што им се заканува на родителите на малите деца. Имено, синот на Даниела Морин, Дикон, бил пронајден мртов во креветче откако се задушил со килибарна огрлица дизајнирана …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОВЕЌЕ СРЕЌА ОД ПАМЕТ – Погледнете како оваа жена ја претрчала пругата и за влакно го избегнала налетот на возот

Компанијата што се грижи за одржување на железничката инфраструктура во Холандија, ProRail, на својот канал на Јутјуб објавила видео од моментот кога една жена за влакно избегнала железничка несреќа. Снимките од надзорната камера ја прикажуваат како трча по патеката и покрај рампата надолу, но потоа таа одлучува да се врати. …

Повеќе »