Tag Archives: предупредување

(ВИДЕО) Предупредувањето од метеорологот за лижење на мразулците го шокираше светот

Снег во градот не видовме годинава, но планините во земјата веќе станауваат бели. А што оди со зимската идила освен санкањето, скијањето и правењето снешко? Луѓе кои симнуваат мразулци и ги лижат. Со пристигнувањето на температурите под нулата, на покривите се формираат мразулци, и иако нивното лижење и грицкање може …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сликите од Италија предупредување до целиот свет: „Луѓе, ова е кошмар“

Вториот бран на коронавирус ги фрли на колена здравствените системи низ цела Европа – и Италијанците повторно доживуваат кошмар што треба да биде предупредување за нас. „Вака изгледаат драматичните услови во здравствената заштита во Пиемонт. Немаме повеќе зборови“, велат медицинските сестри на Нурсинда, нивниот синдикат во Италија. Вкупно 41.063 лица …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈА – ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА ТРЕТ РУСКИ ЛЕКАР ПАДНАЛ ОД ПРОЗОРЕЦ: Доктор од Воронеж среде пандемијата на корона вирус се жалел на условите за работа!

Лекар во одделот за брза помош во западната руска област Воронеж се наоѓа во сериозна состојба, откако паднал од прозорецот на болницата после поплаките дека бил принуден да работи дури и откако бил позитивно тестиран за КОВИД-19, што е трет ваков случај во земјата во последните денови. Колегите на Александар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Работник ги предупредувал луѓето да не паркираат пред зградата, не го послушале:Еве како се’ завршило!

Замислете какво е чувството кога се обидувате некому да му помогнете, а лицето се однесува како да не ве слуша или не сака да слушне. Еден работник се обидел да ги предупреди луѓето кои го паркирале автомобилите пред зградата на компанијата каде паркинг-местата се предвидени само за работници или клиенти, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новинарка излестувала од плажа – гледачите не можеле да поверуваат кој и се придружил!

Новинарката која известувала од плажа на Флорида, која е отворена после карантинот не се изненадила кога и пристапил нејзиниот необичен соговорник, но нејзините гледачи сигурно да. Откако ја изговорила најавата микрофонот го предала на – Смртта.Или, барем така се чинело. Всушност, станува збор за локалниот адвокат Даниел Јулфилд кој на …

Повеќе »

(ФОТО) Адвокат од Мајами облечен како смрт на плажите ги предупредува луѓето за опасноста од корона вирусот!

Адвокат од Мајами нашол начин да ги предупреди луѓето да одржуваат социјална дистанца на плажите низ Флорида кои повторно се отвораат, иако пандемијата КОВИД-19 сè уште не поминала. Даниел Jулфелдер го прави ова облечен како смрт со коса во раката и седи на високите столчиња за чуварите на плажа, а …

Повеќе »

ГЕНЕРАЛНИОТ ДИРЕКТОР НА СЗО ПОРАЧУВА: „Најлошото допрва е пред нас, тоа е вирус кој многумина не го разбираат!“

Најлошото допрва треба да се случи“, предупредил генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Адан Гебрејесус. “Верувајте ни. Најлошото допрва треба да дојде. Ајде да ја спречиме оваа трагедија. Тоа е вирус што многумина сè уште не го разбираат”, предупредил Гебрејесус во време кога многу земји почнуваат да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХЕРОЈ – Кучето почнало да се однесува чудно покрај бебето: Родителите откриле страшна причина!

Кога забележале дека кучето одеднаш почнало да се однесува чудно, родителите Бенџамин и Хоуп знаеле дека нешто не е во ред. Тие неодамна се преселиле во нивниот нов дом во Јужна Каролина и барале дадилка за да го чува нивниот син Фин. Тие ја ангажирале младата жена по име Алексис …

Повеќе »

Денеска, дури три астероиди ќе поминат покрај Земјата, НАСА пред два дена забележала само два од овие три

Денес три астероиди ќе поминат покрај Земјата. Двата биле забележани пред само два дена. Во моментов НАСА следи три вселенски тела близу Земјата (НЕО) кои треба да пролетаат покрај нашата планета во среда. Загрижувачки е фактот што дури два од овие три предмети биле забележани минатиот викенд, што повторно го …

Повеќе »