Tag Archives: предупредување

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈА – БЕЛА СМРТ ВО УНГАРИЈА: За туристите е издадено посебно предупредување!

Метеоролозите го предупредиле населението во Унгарија за природниот феномен познат како „бела смрт“. Според приказните на локалното население, туристите треба да дадат се од себе за да ја избегнат маглата бидејќи може да биде опасна за здравјето. „Белата смрт“ ја означува зимската магла со ниски температури. Научниците од целиот свет …

Повеќе »

ВАЖНО – Се враќал од Грција, а на 50. километри од границата, му се случило нешто за што тој упатил предупредување за сите…

Споделено искуство кое се појави на неколку фб страни и групи. Прочитајте и имајте го предвид! Се враќал од Грција, а на 50. километри од границата, нешто му се случило за што тој упатил предупредување за сите На српската Фејсбук група „Live from Greece“ З.Д. напишал статус предупредувајќи ги сите …

Повеќе »

(ФОТО) Предупредување за искуство со лавина во Македонија:Реални и вистински опасности на Љуботен !

После неколкуте лоши искуства со планинарењето во кои за жал неколку млади луѓе ги загубија животите, алпинизам. орг објави предупредување во врска со лавините во Македонија: „На 15ти декември, тројца пријатели прават обид за искачување на врвот Љуботен. Поради лоши временски услови, силен ветер и многу слаба видливост, на 100тина …

Повеќе »

Скопје Сити Мол: Соопштение за јавност за злоупотреба на името!

Во јавноста се појави лажна фејсбук страна која веќе два дена ја манипулира јавноста во името на Скопје Сити Мол и го злоупотребува името на Скопје Сити Мол нудејќи лажни информации. Токму затоа сакаме да ја известиме јавнoста да не наседнува на ваквите лажни фејсбук страни, лажни статуси по социјалните …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството на Драгојевиќ со предупредување кон сите кои сакаат да заработат од неговото име!

Семејството на Оливер Драгојевиќ им се обратило на сите оние кои се обидуваат да заработат злоупотребувајќи го името на хрватската музичка легенда. „Семејството на Оливер Драгојевиќ со ова се обраќа до јавноста, како и до сите кои во негова чест сакаат да организираат какви било настани во негово име и …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија на дете со изгореници го обиколи светот и носи важна порака за родителите!

На фотографијата можат да се забележат изгорениците кои малото бебе ги добило дури и на лицето од врелата вода. Кога водата во цревото ќе се загрее на 60. степени Целзиусови може да предизвика изгореници од трет степен само после пет секунди откако ќе дојде до контакт со кожата. Со доаѓањето …

Повеќе »

(ФОТО) Вака изгледала порано: А, потоа ракот на дојка „ја изел“! Со фотографии сака да да ги предупреди сите девојки

Храбро се бори и му се радува на животот… Бјанка Инес пред само шест месеци открила дека е болна од рак и имала две операции, 12. хемотерапии и 10. пати била во болница. Нејзиното тело, после се’ што минала, не можело да издржи и сега младата жена изгледа непрепознатливо. This …

Повеќе »

(ФОТО) Ескимите го предупредуваат светот: „Земјата е поместена, нешто опасно се случува со нашата планета…“

„Нешто опасно се случува со Земјата“  предупредуваатат Ескимите… Ако се потпреме на сето она што се има случено, и што сe’ уште се случува ширум светот во текот на изминативе неколку години, очигледно е дека бројот на природни катастрофи и елементарни непогоди е значително зголемен. Некои за тоа го обвинуваат …

Повеќе »