(ВИДЕО) Го паркирала своето БМВ среде улица, а потоа пристигнале пожарникарите

Несовесниот возач може да биде среќен поради трпеливоста на пожарникарите.
Видеото објавено на Редит уште еднаш покажува колку краткото застанување на патот е непромислен потег. Вклучувањето на сите четири трепкачи не ве прави семоќен, особено на улиците каде што автомобилите се веќе паркирани странично, па паркиран автомобил им пречи и’ на паркираното возило и’ на возилото кое се обидува да помине по патот.
Оваа возачка одлучила да го паркира БМВ на патот, веројатно мислејќи дека може да се паркира неколку минути, бидејќи никому нема да му пречи. Токму тогаш минувале пожарникари, со вклучени сигнални светла и сирена.


Наспроти очекувањата, пожарникарите решиле да почекаат малку и да го повикаат сопственикот со сирена, да го отстрани автомобилот и да им дозволат да поминуваат непречено. По околу една минута, сопственичката која оди со лежерен чекор, седнува во автомобилот. Пожарникарите одлучиле да ја почестат со соодветна мелодија. Со оглед на сите работи, таа може да биде среќна за минималното предупредување.
Патем, во претходните случаи, сопственици на БМВ биле неправилно паркирани и ги спречувале пожарникарите да пристапат до хидрантот. Во тие случаи, тие останувале без стакла.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Galaxy AI во рацете на 8,8 милиони луѓе: Револуцијата со вештачката интелигенција навистина сега започнува

Од Ник Портер (Nick Porter), потпретседател на Одделот за MX производи, стратегија и комерција, Samsung …