Tag Archives: автомобил

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛ „ПОКОСИЛ“ РЕПОРТЕРКА ВО ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО ВО ПОСЛЕДНАТА НЕДЕЛА НА РАБОТА: Еве колку време и требало повторно да се вклучи!

Репортерка од Западна Вирџинија била удрен од автомобил во живо во емисија додека известувала за комуналните проблеми. Тори Јорги гледала директно во камерата додека гледачите можеле да видат пар фарови кои се приближуваат зад неа. Тогаш таа буквално била исфрлена од кадарот кога автомобилот ја удри одзади, а гледачите можеле …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Жена се качила на врвот на автомобил кој тонел во реката за да направи селфи

Колку некои луѓе се опседнати со мобилни телефони и правење селфи, покажала една Канаѓанка која се качила на врвот на автомобил кој тонел за да се фотографира. Откако нејзиниот автомобил влетал во река покриена со мраз и почнал да тоне во неа, згрозените локални жители притрчале на помош за да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете го „автомобилскиот тенк“ во кој ќе се вози германскиот канцелар

ГЕРМАНСКИОТ канцелар Олаф Шолц доби право да користи специјален автомобил кога ја презел функцијата.Тоа е гордоста на германската автомобилска индустрија и според многумина најдобриот автомобил во светот – класата на Mercedes S. Мерцедес беше избран од сите канцелари од 1949. до 1998. година. Во 1998. година, Герхард Шредер ги избра …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меган Маркл и била гостинка на Елен Деџенерис – таа открила до сега непознати детали за нејзиниот живот!

Меган ги изненадила сите со гостувањето во шоуто на комичарката Елен Деџенерис. Најавата за нивното интервју е објавена и во клипот Меган ја раскажува приказната за нејзиниот живот пред да се омажи за принцот Хари. Таа се присетила на своите аудиции и раскажала дека возела стар „Форд Експлорер спорт“ во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена со породилни болки морала пешки да стигне до болница бидејќи нејзиниот сопруг заборавил да наполни гориво во автомобилот!

СЕКОЈА мајка мисли дека нејзината приказна за породувањето е најпосебна, но оваа жена навистина ќе има што да им кажува на своите деца и внуци. Имено, таа со породилни болки пешачела до болница, а за се виновен е нејзиниот сопруг, кој заборавил да наполни гориво и автомобилот застанал на пат. …

Повеќе »

Сопственик на „БМВ“, поради пребрзо возење, добил најлоша можна казна

23-годишниот сопственик на спортско БМВ долго ќе го памети судијата што му изрекол пресуда. Младиот сопственик на BMW 440i од Лудвигсбург недалеку од Штутгарт се тркал по патот овој април кога бил снимен од полициска патрола. Решил да побегне од нив и успеал во тој план. „Го искористив максимумот од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОА СЕ ВИКА ЉУБОВ: Со своето тело го заштитил автомобилот од град

КРАТКОТО видео за рекордно време собрало бројни симпатии. Нема тука многу за што да се зборува. Бурата доаѓала, а среќниот сопственик на благородната Тојота немал подготвено скривалиште. Затоа одлучил својот лимен миленик да го заштити со она што го имал околу себе, ќебе, картон и сопственото тело. Иако видеото трае …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во Србија воз налетал на автомобил – возачот се спасил во последен момент

На железничкиот премин Вреоци во Србија, воз налетал на автомобил. Имено, возачот чекал да помине возот за да може да ја премине пругата, но автомобилот бил близу до пругата. Поради тоа, возот се судрил со автомобилот, а возачот во последен момент избегал од возилото и ја спасил. Видеото на неговиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈуТјубер повторно ризикувал и се обидел со камионет да прескокне скапоцен автомобил

ПОПУЛАРНИОТ Јутјубер одлучил да ги повтори акробациите и покрај тужбите што ги заработи, а овој пат како пречка го избрал Dodge Viper AC. Youtuber StreetSpeed717 е помалку познат по име, а повеќе како оној што прескокнал поток, ја објавил таа снимка, а потоа заработил 18. тужби од државната комисија за …

Повеќе »