Tag Archives: реакции

(ВИДЕО) Тажни завивања од скопската зоолошка утрово по земјотресот

Земјотресот кој утрово разбуди голем број граѓани го почувствуваа и животните до скопската зоолошка градина. На Твитер, извесен „Силвестер“ објави видео во кое се слушаат тажни звуци кои доаѓаат од зоолошката градина. Погледнете во продолжение: Животинкиве гревчиња ЗОО Скопје #земјотрес pic.twitter.com/zdqtcAw2ZH — Sylvester (@Sylvester_mk) November 11, 2020

Повеќе »

Нови докази за траењето на имунитетот на ковид-19

Една мала, но круцијална студија спроведена во Велика Британија покажала дека клеточниот имунитет на пандемискиот вирус САРС-КоВ-2 кај луѓе кои преживеале лесна или асимптоматска форма на ковид-19 продолжува шест месеци по болеста. Студијата е спроведена на 100. лица со ковид-19 кои не биле хоспитализирани. Научниците кои ги презентираа резултатите од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Атрактивна девојка, по град, шетала во проѕирни хеланки: Реакциите на луѓето се урнебесни!

Групата љубопитници ја интересирало како ќе реагираат минувачите и кој ќе ја гледа… Групата од Грузија одлучила во четвртокот, 29. октомври, да спроведе необичен социјален експеримент и, се разбира, да го сними. Експериментот вклучувал привлечна девојка што шета низ градот во тесни и проѕирни хеланки, а групата се прашувала како …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПШТЕСТВЕН ЕКСПЕРИМЕНТ – АКО СЕ ПРАШУВАТЕ КАКО ИСЧЕЗНУВААТ ДЕЦАТА ЕВЕ ООДГОВОР: Пораз на цивилизацијата! Ова видео мора да го видат сите родители! ВО ШТО СЕ ПРЕТВОРИВМЕ!

Веста за исчезнувањето на дете, за жал, стана премногу честа на страниците на црните хроника низ целиот свет, особено во западните земји. Колку и да стануваат чести, тие секогаш подеднакво не потресуваат и повеќето луѓе се прашуваат како е можно детето да исчезне токму така. Поразителниот одговор на ова прашање …

Повеќе »

(ВИДЕО) 10. милиони прегледи: Еве што се случува кога милениците ќе сфатат дека одат кај ветеринар

Малку работи се посмешни од домашните миленици кои одеднаш сфаќаат дека нивниот сопственик ги изневерил и дека се на пат до ветеринар. Има многу страв, непријатност и нивен гнев, но исто така и смеа на сопствениците и дури десет милиони луѓе кои ја гледале оваа компилација.

Повеќе »

(ВИДЕО) Премиерката на Исланд била прекината од земјотрес: Прекрасно реагирала!

Исландската премиерка Кетрин Јакобсдотир била прекината за време на интервјуто од земјотрес со јачина од 5,6 степени по Рихтер. Исландската канцеларија за метеорологија објавила дека земјотресот се случил во 13:43 часот по локално време во близина на Крисувик, околу 35. километри јужно од Рејкјавик. Засега нема извештаи за повредени или …

Повеќе »

(ВИДЕО) СМЕШНО – Од возбудување до бес: Погледнете ја реакцијата на кучето после што сопственичката го ставила на „диета“!

Ова видео воодушевило над 20. милиони луѓе на Тик Ток Мал Померанец по име Пао, ги воодушевил своите следбеници на социјалната мрежа, со својата реакција, кога сфатил дека ќе добие само две бисквита за вечера. Трпеливо чекал неговиот сопственик да му даде храна, но кога видел дека во садот има …

Повеќе »

Што се случува во вашето тело кога ќе изедете тестенина?

Јадењата со тестенини се омилен избор кај многумина, особено за оние на кои секогаш им недостасува време да подготват посложени оброци. Но, дали некогаш сте се запрашале што се случува со вашето тело кога јадете тестенини? Според истражувањето на „Оксфам“ од 2011. година, тестенините се најпопуларното јадење во светот (пред …

Повеќе »

(ФОТО) Нов тренд во Америка!? Ѕвездите се сликаат голи за роденден а меѓу нив и Гвинет Палтроу – ќерката со интересна реакција!

Холивудската актерка Гвинет Палтроу одлучила да направи голи фотографии за нејзиниот 48. роденден. Иако многумина го дочекале ова со ентузијазам, нејзината ќерка не. Славеничката позирала од профил, ги покрила градите со рацете и лесно ги прекрстила нозете. Бидејќи Гвинет има повеќе од 7. милиони следбеници на Инстаграм, не е изненадувачки …

Повеќе »