Tag Archives: откривање

(ВИДЕО) Како дете го мразел својот татко, а откако ја открил големата ТАЈНА, горко зажалил за тоа 

Децата често знаат да бидат многу сурови и да ги осудуваат своите родители доколку немаат пари да ја исполнат секоја нивна желба. Токму оваа приказна раскажува за една таква ситуација и момче кое го мразело својот сиромашен татко додека не открил голема тајна. Имено, оваа трогателна приказна наречена „Подарок“ потекнува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шон Пен открил каков е Зеленски: „Јасно беше дека сум во присуство на нешто…“

АКТЕРОТ и режисер Шон Пен, кој до неодамна беше во Украина каде што снима документарец, го даде своето прво интервју откако ја напушти земјата. Пен го даде своето прво интервју по заминувањето од Украина за Си-Ен-Ен, а во интервјуто со Андерсон Купер го пофали украинскиот претседател Володимир Зеленски, со кого …

Повеќе »

(ФОТО) Светот засекогаш ќе ја памети оваа слика: Наоми Кембел за прв пат го покажала БЕБЕТО!

Се шпекулираше дека бебето е посвоено, а манекенката ја разрешила дилемата… Познатата манекенка Наоми Кембел (51) стана мајка во мај минатата година, а и покрај шпекулациите таа тврди дека нејзината ќерка не била посвоена. Во големото интервју за британскиот Вог, манекенката отворено проговорила за новороденчето и на тој начин ги …

Повеќе »

(ФОТО) Она што прво го забележавте открива што ЌЕ ВИ СЕ СЛУЧИ: Погледнете ја убаво оваа слика

Решете го овој брз тест на личноста. Овој краток психолошки тест за една минута ќе открие многу за вашиот карактер. Добро погледнете ја сликата и дознајте што симболизира вашиот избор во текстот под оваа фотографија. Цвеќе Ако прво ги видовте цвеќињата, честитки! Цветовите симболизираат промена во вашиот живот, а тоа …

Повеќе »

Што ПОЛОЖБАТА НА РАЦЕТЕ открива за нас? За една сме убедени дека има негативно значење, а всушност е позитивно!

Познавањето на говорот на телото може да го промени начинот на кој ги разбираме другите луѓе. Намерно или потсвесно, многу делови од нашето тело изгледаат на одредени начини кога чувствуваме одредени емоции. Движењата на главата можат да откријат некои аспекти на моменталната емоционална состојба. Лицето е несомнено важен дел од …

Повеќе »

Препознајте ЛАЖГО на време: Овие знаци ќе го издадат!

Во сè покомплицираниот свет на машко-женски односи и врски, многу е корисно да научите да препознавате дали некој ве залажува, бидејќи тоа ви дава голема предност. Лажењето е често еден од најголемите проблеми кога се во прашање врските. Ќе се изненадите кога ќе дознаете колку луѓе признаваат дека тоа го …

Повеќе »

ТЕСТ НА ЛИЧНОСТ – Можете да ги измамите другите, но НЕ И’ СЕБЕ: Одговорете искрено на овие прашања и откријте што се крие под вашата МАСКА!

Направете го овој интересен фројдовски тест за личност. Моќта на умот е навистина неверојатна – многу луѓе успеваат да се убедат себеси и другите во нешто што навистина не е точно. Но, доколку сакате подобро да се запознаете себеси и да добиете објективна проценка на вашите ставови, без разлика што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џорџина Родригез за животот со Роналдо: „Понекогаш сите едвај чекаме да излезе од дома!“

Наскоро на Нетфликс доаѓа документарен серијал за животот на девојката на Кристијано Роналдо, 27-годишната Џорџина Родригез, кој открива засега непознати детали од нејзиниот приватен живот. „Многумина го знаат моето име, но малкумина знаат кој сум јас“, вели Џорџина во трејлерот кој неодамна беше објавен. Роналдо го запознала сосема случајно, додека …

Повеќе »

Сексуална привлечност: Што ја зајакнува, а што убива?

Играњето „игрички“ е вообичаена стратегија што ја користат и мажите и жените кога се забавуваат, но веројатно нема да имаат корист во вашата сексуалност. Водечкиот експерт за односи Луан Вард од Перт, Австралија, вели дека цртите на лицето, техниките на бакнување, гласот и мирисот најмногу влијаат на сексуалната привлечност на …

Повеќе »