Tag Archives: откривање

(ВИДЕО+ФОТО) Мартија првпат јавно зборуваше за новото момче, и ги откри деталите за врската со фудбалерот Чурлинов

Младата пејачка Мартија Станојковиќ има ново момче и тоа не било кој, туку еден од нашите најдобри фудбалери, Дарко Чурлинов. Неодамна една од блиските другарки на пејачката објави фотографија каде што се бакнуваат и со тоа започнаа се. Македонскиот фудбалски репрезентативец во август потпиша четиригодишен договор со англиски Барнли, но …

Повеќе »

НЕОЧЕКУВАН ПОВИК – Телефонскиот повик кој им сменил сè на принцот Хари и Меган Маркл на Ноќта на вештерките

Додека се забавувале на забавата, немале поим што откриле медиумите за нив Додека нивната врска сè уште не била официјална, Хари и Меган биле уште еден вљубен пар кој сакал добро да се забавува на забавата за Ноќта на вештерките. Таа вечер планирале да уживаат во нивната врска, како и …

Повеќе »

(ФОТО) МЕГАН МАРКЛ НАПРАВИЛА ДНК ТЕСТ ЗА ДА ГО ОТКРИЕ ПОТЕКЛОТО: Војвотката открила нешто НЕОЧЕКУВАНО, па признала која е навистина!

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл во новата епизода од нејзиниот подкаст „Archetypes“ открила дека има нигериски гени. Пред неколку години направила генетски тест. Но, таа не знаела на кое племе припаѓале нејзините предци и вели дека во иднина ќе се позанимава со тоа прашање. View this post on Instagram A …

Повеќе »

Знаете ли какви сте? Овој ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ може да открие многу за нас

Тест на личноста кој кажува многу за вашиот карактер.. Тест на личност со 3. омилени животни – ги открива вашите доминантни особини, што ќе станете и како ве гледаат другите луѓе! Тестовите на личноста се користат за многу психолошки тестови, на пример на интервју за работа, запишување училиште, како форма …

Повеќе »

(ВИДЕО) Братот на познатата актерка која почина на 32. години ги открил деталите од трагичниот настан, а потоа проговорил и вереникот…

Чарлби Дин, почина на 29 август… Актерката која на јавноста и стана позната по улогите во филмот „Триаголник на тагата“ и серијата „Црна молња“, почина на 32-годишна возраст во Њујорк. Иако се уште не се знае точната причина за смртта, братот на младата актерка, Алекс Џејкобс, открил некои детали кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пар за да го откријат полот на бебето ангажирал танчерки на шипка

Забавите за откривање на полот на неродените деца станаа тема на разговор. Луѓето организираат огномети и концерти за семејството и пријателите, а потоа им откриваат дали детето што го очекуваат ќе биде момче или девојче. Но, дали некогаш сте виделе откривање на полот со танц на шипка? Оваа недела, видеото …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЈ НА „САПУНСКАТА ОПЕРА“ – Јелена Карлеуша се развела, се огласила со официјално соопштение и ги открила причините за разводот…

Поп иконата Јелена Карлеуш со официјално соопштение открила дека по 14. години брак се разведува од фудбалерот Душко Тошиќ. Таа се огласила на Инстаграм и ги открила причините кои довеле до нивниот развод. View this post on Instagram A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar) – Јас и Душко се …

Повеќе »

(ФОТО) Последните денови на Џорџ Мајкл: Дрога за силување купувал од порно актер, бил зависник од секс…

Живееше во магла, пишува во новата книга за Џорџ Мајкл која ги следи неговите последни години по завршувањето на турнејата „25 Live Tour“ во 2008. година. Книгата фрла ново светло на проблемите на познатиот пејач и битката со зависноста што ја водел. – Спиеше до средина на попладневните часови, седеше …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕНЕС МНОГУ СЕ САКААТ – Боно открил дека има полубрат кој не го познавал со години: „Татко ми тоа го чувал во тајност!“

Легендарниот фронтмен на групата U2 Bono открил дека има полубрат за кој дознал дури години подоцна, а кој татко му го добил со друга жена. Во интервју за BBC Radio 4 Desert Island Discs споделил повеќе детали. „Имам уште еден брат, кого го сакам и обожавам, а за кого не …

Повеќе »