Што гледате кога ќе ја погледнете оваа фотографија? Тоа кажува многу за тоа КАКО РЕАГИРАТЕ на нештата

Не размислувајте многу и одговорете што прво сте забележале на фотографијата
За време на школските денови, веројатно сте се нашле во една од двете категории: или сте биле „научник“ и мислевте дека предметите како хемија и математика се лесни, или сте биле креативен тип кој многу повеќе ги сакал македонскиот јазик, историјата и уметноста. нели?

Па, оваа оптичка илузија ќе предизвика сè што мислевме дека знаеме за тоа како размислуваме.
Компанијата Funding Circle соработувала со психологот д-р Ребека Спелман за да дојде до оваа компјутерски генерирана слика која открива МНОГУ за личноста која ја гледа.
Според д-р Спелман, вие сте доверлив работник ако прво видите птица на оваа слика.
Означувајќи ги овие луѓе како „деловни креативци“, експертот тврди дека тие се особено талентирани да се „прилагодат и реагираат“ на предизвиците.
Алтернативно, оние кои веднаш забележуваат рис се оние кои го нарекуваат „мислители на големи слики“.
Експертите го дефинираа ова како некој кој не е толку фокусиран на детали.
Сепак, тие се поспособни да решаваат поголеми проблеми и често се потпираат на инстинктот, кој ретко ги мами.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за денес 02.12.2023 во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Потребна ви е физичка и психичка релаксација, па оваа сабота би можеле да …