(ФОТО) ДОБРО ЌЕ СЕ НАМАЧИТЕ: Само оние со „соколово око“ можат да ја видат ЖЕНАТА на сликата 

Испробајте ја моќта на набљудување на најновото криенка
На социјалните мрежи се шири фотографија на која е прикажана природа во доцна есен, паднати лисја, но и жена скриена на неа, која е многу тешко да се забележи.
Тоа е дело на уметникот Јорг Дастервалд, кој често ги „мачи“ своите следбеници на Инстаграм со фотографии на кои ги покажува своите способности за криење.
Јорг го шара своето тело за совршено да се вклопи во околината и да стане невидливо, а популарните сајтови нејзините фотографии ги нарекуваат загатки кои можат да послужат како тест за перцепција, па дури и интелигенција затоа што ви треба остро око и многу трпение за да ја најдете скриената жена.

Ако не успеавте, ќе ви откриеме – жената седи на земја потпрена на дрво, нозете и се обоени така што се спојуваат со листовите, а горниот дел од телото е „стопен“ со боите на дрвото.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Театарската претстава „Среќен мртовец“ утревечер во Дом на АРМ

На 2 декември 2023 година (сабота) во Домот на АРМ, со почеток во 20:00 часот, …