Tag Archives: фотографија

(ФОТО) Британската актерка потполно гола позирала во сено

Актерката Елизабет Харли објави фотографија на која позира целосно гола во сено, и покажа дека и во шестата деценија изгледа неверојатно затегнато… 55-годишната Британка на фотографијата седи потполно гола во сено, а со описот под провокативната слика ги негирала обвинувањата за себе и нејзиниот син Даминау кои кружат низ британските …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кристијано „се извадил“ – го усреќил момчето кое минало 1300 километри за автограм

Момчето кое држеше транспарент на белградскиот аеродром со порака „Кристијано, минав 1.300 километри за да добијам твој автограмот“, го исполни својот сон. Тоа е Борис, кој дошол од Полска заедно со неговиот татко и се сретнал со еден од најдобрите фудбалери во светот во еден белградски хотел, добил автограм и …

Повеќе »

(ФОТО) Убавините на Дојран видени од колиба – Не, не е слика туку фотографија

Отец Пимен очигледно е голем вљубеник во Дојран… Штом пристигнал во Дојран тој се упатил во една од колибите, карактеристични за нашето најјужно езеро, и направил фотографија но ја крстил „Не, не е слика од бонбониера туку од колибата во Дојран“. Фото:

Повеќе »

(ФОТО) Фрапантна трансформација на лицето на девојка пред и после дрога

Ужасна фотографија од девојка која е уапсена за кражба, односно нејзината трансформација пред и по дрогата, навистина зборува повеќе од 1.000 зборови. Елизабет Ен Пенипекер била уапсена во Пенсилванија за кражба на автомобилот на нејзината пријателка. На фотографијата направена ова лето, за време на апсењето, Елизабет изгледа, благо речено, ужасно …

Повеќе »

ПРВА ФОТКА ОД МАРИНА ТУЦАКОВИЌ ПОСЛЕ ПОДОЛГО ВРЕМЕ: Синот објавил фотографија од мајка си од планина – Големи промени кај болната авторка на текстови!

Еден од најпознатите текстописци на Балканот, Марина Туцаковиќ, не се појавуваше долго во јавноста поради здравствени проблеми, а сега со семејството одмара на Златибор. Имено, нејзиниот син Милан Лача Радуловиќ објави фотографијата на Марина на својот Инстаграм. Марина седе во кафуле, облечена во сини панталони и лила џемпер. „Госпожиштето МТ’, …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА ЖЕНА – Словенка видела фотка на хрватскиот сајт Index па довезла 7. тони храна за животните од подрачјата погодени од земјотресот во Петриња

КОГА видела фотографија од Томо Сукнаиќ и неговиот коњ Зекан во Мајске Полјане, направена од фотографот на index.hr, Лука Шангулин, Словенката Нуша Станиќ не можела да остане имуна. Започна акција за собирање помош за животните погодени од земјотресот и организирала превоз од Словенија до Сисак и околината. „На вашиот портал …

Повеќе »

Ова е приказната зад потресната фотографија на прегратката на лекар и дедо со ковид

Фотографија на лекар во заштитно одело и ракавици кој, без прекин, работи 256. дена и гушка постар пациент на Денот на благодарноста, се прошири на социјалните мрежи како симбол на очајот на луѓето кои страдаат од ковид 19 и медицинскиот персонал кој се грижи за нив. Снимката од прегратката на …

Повеќе »

(ФОТО) ЦИА објавила загатка: Колку е часот на оваа фотографија?

Во пресрет на зимата, ЦИА објавила загатка на која треба да откриете колку е часот на фотографијата. „Тестирајте ги вашите аналитички вештини. Колку е часот на фотографијата?” напишале од американската разузнавачка агенција на Твитер, каде често објавуваат разни загатки затоа што сакаат да привлечат млади луѓе. Можете ли да заклучите …

Повеќе »

(ФОТО) Иванка објавила фотографија на болниот Трамп:„Никогаш не престанува да работи за народот на Америка!“

Веста дека американскиот претседател Доналд Трамп е позитивен на вирусот корона, низ светот се прошири со брзина на светлината, а откако состојбата му се подобри, тој објави видео на Твитер во кое рече дека не се чувствувал добро кога дошол во болницата „Волтер Рид“, но дека тој сега се чувствува …

Повеќе »