Tag Archives: слики

(ФОТО) Како МАЛЕЧКИОТ СТАН да изгледа пространо и поголемо? Применете ги овие 6.ЕДНОСТАВНИ совети!

Посебен акцент ставаме на уметничките дела, бидејќи и покрај тоа што можеме да живееме во мал стан, сепак постои начин да се збогати со уметнички дела ,на вистински начин. Идејата била да се обезбеди што е можно повеќе слободен простор во малите станови, а основачот на онлајн галеријата и уметнички …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Полни 70. години станот бил заклучен а криел БОГАТСТВО!

Еден стан во Париз бил заклучен цели 70 години, а кога аукционерот конечно го отворил, открил уметнички дела вредни милиони. Французинката Мадам де Флоријан го напуштила својот стан во Париз во 1939. година, кога имала само 23. години. Тоа бил почеток на Втората светска војна и се чини дека мадам …

Повеќе »

(ФОТО) ДА НЕ ПОВЕРУВАШ – Човек кој работел како водоинсталатер ги сликал најлудите призори кои ги видел на работа

Дечкото што го користи прекарот „Bfizzle“ на Интернет две години работел како водоводџија и решил да сподели фотографии од некои најчудни работи што ги видел на работа. Во тие две години, тој исто така имаше повеќе од доволно време да наслика многу необични сцени. Некои од нив може да ве …

Повеќе »

(ФОТО) Нов тренд во Америка!? Ѕвездите се сликаат голи за роденден а меѓу нив и Гвинет Палтроу – ќерката со интересна реакција!

Холивудската актерка Гвинет Палтроу одлучила да направи голи фотографии за нејзиниот 48. роденден. Иако многумина го дочекале ова со ентузијазам, нејзината ќерка не. Славеничката позирала од профил, ги покрила градите со рацете и лесно ги прекрстила нозете. Бидејќи Гвинет има повеќе од 7. милиони следбеници на Инстаграм, не е изненадувачки …

Повеќе »

КВАЛИТЕТ: Нуркачи пронашле одамна изгубена камера – успеале да ги видат сликите!

Станувало збор за маж кого го спасиле од бродолом на местото на пронаоѓање на камерата. Секако, имале контакт од него па го известиле за пронајдокот. За време на подводно истражување, нуркачи од канадскиот универзитет на морското дно пронашле одамна изгубена фото камера. Според тоа како изгледала, процениле дека таму била …

Повеќе »

(ФОТО) МОРБИДНО – ИНТЕРНЕТ „ГОРИ“ ПОРАДИ ОВИЕ ФОТОГРАФИИ: Белграѓанка се сликала на гробишта – фотката меѓу спомениците ја ставила на Фејсбук и добила страшни коментари!

Дека сите млади лица се „бараат“ и дека поминат низ разни фази е нормална појава. Но, некои од нив баш се „бараат“ на чудни и морбидни места. Така оваа девојка решила нејзините фотографиите веројатно направени на гробиштата, некаде во Белград, да ги објави на социјалната мрежа. Додека со прекрстени нозе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Посветено на сите кои во 70. и 80. години растеле во Југославија!

Видео во слики на кои се прикажани многу работи од наведениот временски период: детски серии, цртани филмови, стрипови, филмови, играчки, слатки,возила…Користена е музика од серријата „Грлом у јагоде“ и филмот „Специјално воспитување“. Можеби најдобар коментар на ова видео дава Дино:„Е, кога ќе го видам срцето ми се кине бидејќи моите …

Повеќе »

(ФОТО) Номинираните за Оскар добиваат скапоцени подароци вредни 148. илјади долари, како и крем со екстракт на марихуана

Во пакетите ќе има конец за заби, тераписки сесии со стручњак за хоби, 15. пара луксузни лажни трепки и многу други нешта… Номинираните за Оскар 2019. во недела на свечената церемонија ќе добиваат пакети со подароци, меѓу кои ќе се најде и бесшумна пумпичка за гради, подарок патување на Галапагос, …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Не им е лесно: Американците погодени од поларна зима на итернет објавуваат страшни слики од своите домови!

Во делови на САД температурите се спуштиле дебело под нулата па луѓето се шокирани со глетките на кои наишле… Температурите во некои делови од САД се спуштиле до поларни нивоа па во некои делови паднале и до дури 20. степени под нулата,а потпомогнати се со јаки ветрови, па индексот на …

Повеќе »