Tag Archives: откривање

ИСПОВЕД – МАЈКАТА ИЗБРКАНА ОД СВАДБАТА: Одржала говор поради кој цела сала ЗАНЕМЕЛА, невестата шокирана од родената мајка!

Една млада невеста се пожалила на Интернет за ситуацијата што и се случила на свадбата. Кумотне и дозволил на нејзината мајка да остане на свадбата, откако одржала шокантен говор. Подоцна дознала дека нејзината сестра претходно го одобрила говорот на нејзината мајка и веднаш се покајала што и самата не го …

Повеќе »

(ФОТО) Крис Прат го потврдил раѓањето на ќеркичката и го открил нејзиното убаво име

Ќерката на Арнолд Шварценегер, Катерина, стана мајка. Со својот избраник еден Крис Прат, таа идоби ќерка, а среќната вест ја потврди и славниот актер. “Пресреќни сме што можеме да го објавиме раѓањето на нашата ќерка, Лајл Мари Шварценегер Прат. Не можеме да бидеме посреќни. Мајката и бебето се добри. Благословени …

Повеќе »

(ФОТО) ИНТИМНИ ДЕТАЛИ: Георгина открила како го завела Роналдо!

Парот, во иднина, планира својата врска да ја круниса со брак… Занесната Георгина Родригез, свршеница на славниот фудбалер Кристијано Роналдо, открила како се запознала со славниот португалски фудбалер. Георгина тврди дека тоа било љубов на прв поглед. „Прво се сретнавме додека работев во ‘Гучи’ како асистент за продажба. Неколку дена …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИСТИГНУВА БИОГРАФИЈА НА ПАРОТ – Книга која ќе ги уништи односите: „Хари е виновен, не Меган!“

Следниот месец ќе биде објавена биографија на војводата и војвотката од Сасекс, а авторите на книгата посочуваат дека, од сигурни извори дознале, дека Хари сакал да ги напушти своите должности и да оди колку што е можно подалеку од неговите поранешни членови на семејството. Принцот Хари (35) бил фрустриран од …

Повеќе »

Едноставен тест кој трае една минута открива дали маската што ја носите е корисна и ефективна!

МАСКАТА стана неопходна низ целиот свет. Коронавирусот ги смени нашите навики и возењето со јавен превоз или одењето во продавница без маска за лице веќе не е можно. Многу се зборува за ефективноста на маските и колку тие можат да бидат ефективни во спречувањето на ширење на инфекција со коронавирус. …

Повеќе »

(ВИДЕО) МРАЧНИ ТАЈНИ – ПОСЛЕ 34 ГОДИНИ СИМНАТИ ОЗНАКИТЕ ЗА ТАЈНОСТ: Објавени непознати детали за катастрофата во Чернобил!

Архивите на Службата за безбедност на Украина и украинскиот институт за национално сеќавање ја отстраниле ознаката за тајност од документите за изградбата на нуклеарната централа во Чернобил и несреќата што се случила таму. Институциите се повикуваат на објавената втора книга од збирката „Чернобил датотека на КГБ. Од изградба до несреќа“. …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина си ја отворила душата: Еве зошто го оставила Бред!

Поминаа четири години откако Ангелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит. Во интервју за „Вог Индија“, актерката раскажала зошто одлучила да го напушти славниот актер. Како што изјавила таа, тоа е главно заради нивните деца. „Се разделив во корист на моето семејство. Тоа беше вистинската одлука“, рекла Ангелина …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО: Преку ноќ езеро во Индија станало црвено!

Индијците изминативе денови се обидуваат да откријат зошто езерото Лонар во државата Махараштра одеднаш станало црвено, пишува Си-Ен-Ен. Експертите веруваат дека промената била или поради зголемена соленост на вода или поради присуството на алги, а некои велат дека е можно и двата феномени да се случиле истовремено. Големото солено езеро …

Повеќе »

(ФОТО) Стравично убиство: Го застрелал соседот поради ТВ шоу…

Приказната за убиството на геј млад човек е документарен хит на Нетфликс. Експертите го анализирале Џонатан и пресметале дека постои шанса и тој да е геј, но не смеел да го признае тоа поради страв на неговиот татко. Тие се запознале случајно преку заеднички пријател. Постариот брат на Скот, Амедуре …

Повеќе »