(ВИДЕО) Како дете го мразел својот татко, а откако ја открил големата ТАЈНА, горко зажалил за тоа 

Децата често знаат да бидат многу сурови и да ги осудуваат своите родители доколку немаат пари да ја исполнат секоја нивна желба.
Токму оваа приказна раскажува за една таква ситуација и момче кое го мразело својот сиромашен татко додека не открил голема тајна.
Имено, оваа трогателна приказна наречена „Подарок“ потекнува од Сингапур, а станува збор за момче кое се срамело од својот сирот татко и често знаел да го мрази, бидејќи не му ги исполнувал желбите. Мислел дека татко му не е премногу паметен, како татковците на неговите пријатели. Не го гледал како инспирација и често му се чинело дека може да биде многу суров кон него. Сакал да биде поуспешен од него и тоа се случило токму кога бил примен на факултет и откако се вработи.

Немал многу време да го посетува татко му, но по смртта на татко му конечно сфатил се. Погледнете го видеото кое сигурно нема да ве остави рамнодушни и дознајте што го натерало синот да го промени мислењето за својот татко:


Фото: Принтскрин/YouTube/Viddsee


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Театарската претстава „Среќен мртовец“ утревечер во Дом на АРМ

На 2 декември 2023 година (сабота) во Домот на АРМ, со почеток во 20:00 часот, …